ثبت پتنت جک هدفون باریک تر توسط اپل و احتمال استفاده از آن در آیفون 7

ثبت پتنت جک هدفون باریک تر توسط اپل و احتمال استفاده از آن در آیفون 7

حتما تایید می کنید که اپل علاقه زیادی به باریک کردن دستگاه های تولیدی اش دارد، با این حال اهالی کوپرتینو نتوانستند این مهم را در آیفون های جدید خود عملیاتی نمایند و به جرات می توان گفت که نسخه های جدیدا معرفی شده این تلفن هوشمند نسبت به مدل های قبلی اندکی قطورتر به نظر می آیند.

با این همه براساس اطلاعات منتشر شده جدیدی که از پتنت اخیرا ثبت شده این شرکت به دست آمده، اپل همچنان تلاش دارد که باریک ترین گجت ممکن را بسازد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این پتنت که توسط AppleInsider رویت شده نشان می دهد اهالی کوپرتینو قصد دارند یک فیش هدفون بسیار باریک بسازند. این یعنی شرکت مورد بحث با کم کردن ابعاد این فیش قادر خواهد بود اندازه نهایی پورت هدفون را نیز کم کند و در نتیجه اندازه کلی دستگاه پشتیبانی کننده از آن هدفون را نیز پایین بیاورد.

اما ساخت این جک باریک را نمی توان یک تحول بزرگ خواند چراکه دست آخر کارایی مشخصی به آن اضافه نمی شود و عملکرد آن مانند معمول خواهد بود.

با این همه، همانطور که در نمودار بالا می بینید یکی از طرفین این جک اندکی برش خورده و به همین دلیل باریک تر از حد معمول به نظر می آید. البته پیش بینی می شود که این شکل ظاهری مشکلاتی را برای کاربران به وجود آورد چراکه این روزها همه فیش های هدفون ظاهری گرد دارند و در نتیجه عرضه یک پورت به شکل D، شمار هدفون هایی که می توان همراه با آن دستگاه مورد استفاده قرار داد را نیز محدود می کند.

براساس شایعه ای که اخیر منتشر گردید، آیفون ۷ باریک ترین تلفن همراه ساخته شده تا به امروز خواهد بود و طبق اطلاعات به دست آمده از این پتنت، به نظر می آید که با اپل با جدیت تمام این هدف را دنبال می کند. البته ذکر این نکته ضروری است که ثبت یک پتنت از سوی شرکت مورد بحث نمی تواند به معنای عملیاتی شدن ایده آن باشد.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato