مایکروسافت، آفیس را به شکل رایگان در اختیار کاربران «آیپد پرو» نخواهد گذاشت

مایکروسافت، آفیس را به شکل رایگان در اختیار کاربران «آیپد پرو» نخواهد گذاشت

مایکروسافت، آفیس را به شکل رایگان در اختیار کاربران «آیپد پرو» نخواهد گذاشت

سال گذشته مایکروسافت با رونمایی از مجموعه نرم افزاری آفیس برای آیپد، کاربران و تحلیلگران بی شماری را حیرت زده کرد. کاربران iOS از جمله استفاده کنندگان از آیفون و آیپد قادر بودند بدون پرداخت هیچگونه وجهی، از نرم افزارهای قدرتمند آفیس بهره گیرند و البته هنوز هم کاربران آیفون و آیپد، برای ویرایش اسناد و همچنین ذخیره سازی آنها در فضای ابری، نیازی به خرید اشتراک «آفیس ۳۶۵» ندارند و همه این اقدامات، به شکلی رایگان صورت می پذیرند.

با این حال، خبرهای تازه ای به گوش می رسد که این حرکت، برای جدیدترین محصول اپل ادامه نخواهد داشت. اکنون اپل محصولی را توسعه داده که خودش، آن را حرفه ای می داند و بر همین اساس، خبر رسیده که مایکروسافت نیز قصد ندارد آفیس را برای «آیپد پرو» به شکل رایگان در اختیار کاربران این دستگاه قرار دهد. در واقع سخنگوی مایکروسافت به وب سایت Ars Technica گفته که کاربران آیپد پرو برای بهره گیری از آفیس نیازمند خرید اشتراک آفیس ۳۶۵ خواهند بود.

مایکروسفت البته در ماه مارس سال جاری، سیاست های خود برای استفاده رایگان از آفیس را دست خوش تغییر کرده بود. این شرکت در همان زمان اعلام نموده بود که آفیس، برای دستگاه هایی که نمایشگری بزرگ تر از ۱۰.۱ اینچ دارند، رایگان نیست و برای ویرایش اسناد، نیاز به خریداری اشتراک خواهد بود. لازم به ذکر است که اشتراک آفیس ۳۶۵ به دو صورت از سوی مایکروسافت به فروش می رسد؛ اگر می خواهید آن را به شکل ماهانه خریداری کنید، باید رقمی برابر با ۶.۹۹ دلار را پرداخت نمایید و یا می توانید به سراغ خرید حساب کاربری سالانه معادل ۶۹.۹۹ دلار بروید.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل