مایکروسافت: ویندوز استور 669000 اپلیکیشن برای تلفن های هوشمند، تبلت و پی سی دارد

حتما به یاد دارید که تا همین چند وقت پیش اپ استور اپل و مارکت اندروید بر سر اینکه هرکدام چه تعداد اپ را ارائه می دهند با یکدیگر رقابت می کردند. حالا اما با رویکرد تازه مایکروسافت نسبت به ارائه اپلیکیشن های فراگیر که روی دستگاه های موبایل، تبلت و پی سی قابل اجرا هستند، شمار اپ های ارائه شده در ویندوز استور به رقم ۶۶۹۰۰۰ عدد رسیده و حریف تازه ای برای این دو پیدا شده.

با در نظر داشتن این آمار و ارقام می توان اینطور نتیجه گرفت که از ابتدای سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون، شمار این اپلیکیشن ها در استور رشدی ۶۷ درصدی را تجربه کرده است. با این همه، چون این رقم نرم افزارهای ساخته شده برای کامپیوترهای شخصی را هم در بر می گیرد، تعداد واقعی اپلیکیشن های ارائه شده برای موبایل های مبتنی بر ویندوز فون به مراتب کمتر از رقم ۶۶۹۰۰۰ عدد است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اما چون این برنامه ها به شکل فراگیر درآمده اند (یعنی روی دستگاه های مختلف قابل اجرا هستند) شمار اپلیکیشن های موجود در ویندوز استور به زودی معرف رقم دقیق تری از اپلیکیشن های ساخته شده برای ویندوز فون خواهد بود.

در هر صورت میزان اپلیکیشن های ارائه شده برای دستگاه های موبایل در ویندوز استور کمتر از تعداد موجود در اپ استور اپل (یعنی ۱.۵ میلیون اپ) و همچنین گوگل پلی استور (۱.۶ میلیون اپ) است.

اما این اعداد و ارقام به هیچ وجه نمی توانند گویای حقیقت باشند چراکه برخی از محبوب ترین اپلیکیشن های ساخته شده برای iOS و اندروید برای ویندوز فون موجود نیستند و حتی اینستاگرام هم که نامش در لیست برنامه های ویندوز استور آمده دو سالی است که به حالت بتاست.

همانطور که تایید خواهید کرد، علت روی گردانی برخی مشتریان از محصولات مبتنی بر ویندوز فون هم همdن فقدان اپلیکیشن های محبوب برای آن است. از طرفی، توسعه دهندگان هم صرفا به خاطر سهم بازار اندک ویندوز فون در بسیاری مناطق، از تولید اپلیکیشن برای آن خودداری می کنند.

بنابراین اگر تقاضا برای موبایل های مبنتی بر ویندوز فون بالا برود، توسعه دهندگان دلیلی پیدا می کنند تا برای این پلتفرم اپلیکیشن بسازند در غیر اینصورت شاید مایکروسافت هم مجبور شود درست همان کار بلک بری را انجام دهد و به اندروید روی بیاورد.

البته این را هم باید در نظر داشته باشید که درآمد این شرکت ساکن ردموند از محل پتنت های اندروید به مراتب بیشتر از پولی است که از فروش موبایل های مبتنی بر ویندوز فون در می آورد.

Windows-Store-now-has-669000-apps

Windows-Store-now-has-669000-apps (1)

 

After-two-years-the-version-of-Instagram-available-for-Windows-Phone-is-still-in-Beta

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟