تلفن های هوشمند تازه گوگل همراه با تکنولوژی «Nexus Imprint» عرضه خواهند شد

جدیدترین تلفن های هوشمند سری نکسوس گوگل قرار است که همراه با امکانی جدید برای احراز هویت عرضه شوند. دیور بورک مدیر ارشد واحد مهندسی گوگل، در جریان رویداد رسمی امشب این شرکت از وجود یک حسگر اثر انگشت تازه به نام نکسوس ایمپرینت (Nexus Imprint) خبر داد که برای تلفن های هوشمند نکسوس ۵x و نکسوس ۶P در نظر گرفته شده است.

بورک در صحبت های خود از ایمپرینت تحت عنوان «روشی بدون نقص برای احراز هویت با استفاده از اثذ انگشت» یاد کرده است که برای تشخیص اثر انگشت کاربر به کمتر از ۶۰۰ هزارم ثانیه زمان نیاز دارد و با هر بار استفاده نیز عملکرد آن بهبود می یابد.

حسگر جدید برای کل اکوسیستم اندروید باز است و حتی امکان تایید آسان در داخل اپلیکیشن های شخص ثالث را نیز دارد.

این حسگرها با استفاده از سخت افزار جداگانه ای که در داخل دستگاه قرار می گیرد به آن ها اضافه می شوند و این جداسازی سخت افزاری حفاظت کافی را در برابر هرگونه بدافزاری که قصد سرقت اثر انگشت کاربر را داشته باشد، فراهم می آورد.

پژوهشگران در جریان کنفرانس تابستان Black Hat فاش ساختند که چطور می شود بدون پارتیشن های سخت افزاری مناسب، به اسکنرهای اثرانگشت دستگاه های اندرویدی نفوذ کرد. اما به لطف این تفکیک سخت افزاری، دیگر امکان نفوذ به داخل سیستم نکسوس ایمپرینت وجود نخواهد داشت.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟