کروم کست های جدید گوگل معرفی شدند

کروم کست در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و به بازار آمد. این محصول با استقبال بی نظیری از سوی کاربران مواجه گشت و توانست بارها در صدر آمار فروش وب سایت آمازون جای گیرد.

دقایقی پیش گوگل طی مراسمی که در شهر سانفرانسیکو برگزار کرد، از نسل دوم این محصول پرده برداشت. کروم کست یک دانگل است که به پورت HDMI در تلویزیون و یا نمایشگر شما متصل گشته و می تواند استریم ویدیویی انجام دهد؛ چه از سرویس هایی نظیر نت‌فلیکس و چه از دستگاه هایی که در خانه دارید، نظیر لپ تاپ و یا تلفن همراه.

نکته جالب اینکه نسل دوم این محصول نیز همانند نمونه قبلی، قیمتی ۳۵ دلاری دارد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

نسل جدید کروم کست از جدیدترین استاندارد Wi-Fi، یعنی ۸۰۲.۱۱ac بهره می برد و گوگل سه آنتن مختلف را در آن به کار برده تا کیفیت سیگنال همواره در حد مطلوبی باقی بماند.

کروم کست اکنون تا حدودی هوشمند هم شده و قابلیتی در آن قرار گرفته به نام Fast Play که پیش از آنکه شما بخواهید، به سراغ برنامه های مورد علاقه تان رفته و آنها را بارگزاری می کند. (از نت فلیکس، برای مثال) سپس زمانی که دستگاه خود را فراخوانده و می خواهید با آن شروع به کار کنید، نیازی به صبر کردن برای بارگذاری ویدیو نیست.

گوگل می گوید که اکنون صدها اپلیکیشن از کروم کست پشتیبانی به عمل می آورند. از سوی دیگر، اپلیکیشن خود این دستگاه نیز دست خوش بروز رسانی هایی شده است. البته افرادی که به تازگی تلویزیون و نمایشگر های ۴K خریداری نموده اند مشخصا از عدم پشتیبانی کروم کست از ویدیوهای ۴K اندکی نا امید خواهند شد.

Screen Shot 1394-07-07 at 20.50.02-w600

Chromecast Audio اما محصول دیگریست که از سوی گوگل معرفی شد و در آن یک پورت ۳.۵ میلیمتری وجود دارد که می توانید کابل صدای اسپیکر خود را به آن متصل نموده و از سرویس های موسیقی مختلف نظیر اسپاتیفای، موسیقی های مورد علاقه خود را استریم کنید.

این محصول نیز همانند نمونه اصلی، قیمتی برابر با ۳۵ دلار دارد و از اتصال بلوتوث برای هماهنگ شدن با اسپیکرهای بلوتوث نیز بهره می برد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟