ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

ناسا جزئیات برنامه های خود برای ارسال بشر به سیاره سرخ را منتشر کرد

ناسا زمانی مدعی شد که هیچ شرکت خصوصی فعال در حوزه هوا و فضا نمی تواند بدون کمک این آژانس به سیاره سرخ برسد. اگر این ادعا صحت داشته باشد، چنین شرکت هایی باید سپاسگزار ...

ناسا زمانی مدعی شد که هیچ شرکت خصوصی فعال در حوزه هوا و فضا نمی تواند بدون کمک این آژانس به سیاره سرخ برسد. اگر این ادعا صحت داشته باشد، چنین شرکت هایی باید سپاسگزار ناسا باشند چراکه به تازگی سندی از سوی این سازمان منتشر شده که جزئیات مربوط به تمامی گام های آن برای رسیدن به مریخ را بر می شمارد.

در این سند، ناسا سه مرحله مختلف از سفر فضایی خود را تعریف کرده و از مرحله ای آغاز می کند که «Earth Reliant» یا متکی به زمین نام دارد و در جریان آن آزمایشاتی در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی صورت می گیرد تا مشخص شود که حضور طولانی مدت بشر در ماموریت های دراز مدت چه اثراتی بر بدن آن خواهد داشت.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این مرحله هم اینک در دست انجام است و آژانس فضایی آمریکا نیز مشغول تست مواد مختلفی است و حتی اجسام گوناگونی را با استفاده از پرینترهای سه بعدی در فضا تولید می کند و تحقیقات مقتضی و مناسب را روی رفتار انسان و سلامت آن انجام میدهد تا از این لحاظ مشکلی برای نخستین گروه از مسافران فضایی پیش نیاید.

مرحله یا فاز دوم «Proving Ground» یا آزمونگاه نام دارد. همانطور که از روی نام این مرحله می توانید حدس بزنید در این مرحله ناسا تکنولوژی های خود را به صورت واقعی مورد استفاده قرار می دهد تا ثابت کند که این تکنولوژی ها کار می کنند.

نخستین پرواز فضاپیمای SLS و اوریون که قرار است در سال 2018 میلادی انجام شود همگی بخشی از این مرحله هستند. در سال 2020 میلادی هم قرار است ماموریتی با نام Astroid Redirect Robotic انجام شود که آن نیز در راستای عملیاتی سازی همین مرحله است.

در این ماموریت یک جرم آسمانی به مدار ماه برده می شود تا ناسا بتواند تکنولوژی های جدید خود نظیر سیستم پیشرانش الکتریسیته خورشیدی را روی آن مورد آزمایش قرار دهد؛ قرار است از این سیستم در ماموریت های آتی به مریخ استفاده شود.

اما مرحله سوم یا آخر، Earth Independent یا استقلال از زمین نام دارد و ناسا در جریان آن تکنولوژی های توسعه یافته و تست شده خود را به کار می گیرد تا فضانوردان را به نزدیکی مریخ و اقمار آن بفرستد و در انتها آنها را روی سطح این سیاره فرود بیاورد.

این آژانس امیدوار است که تا آن زمان موفق شود تکنولوژی های مورد نیاز برای زندگی بشر روی مریخ را بسازد و منابع موجود در این سیاره (از قبیل اکسیژن، آب و سوخت) را نیز کشف کند.

در انتهای این مطلب می توانید خلاصه ای از سه مرحله یاد شده را از طریق این تصویر مشاهده نمایید. برای دریافت جزئیات کامل سند منتشر شده از سوی ناسا نیز می توانید به سایت آن مراجعه نمایید.

journeytomars02

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • دمشگرم
  دمشگرم | ۲۹ اسفند ۱۳۹۴

  ید نیست پیش بیشی های بابا وانگا ی بلغارستان رو تو گوگل جستجو کنید .کره زمین 1 درجه گرم شده داره گرم تر هم میشه وحتما نوادگان ما برای بقا خودشون باید از زمین فرار کنن .بله .این ماییم که این کره رو در عرض 10 سال به گند کشیدیم.

 • سجاد
  سجاد | ۱۹ مهر ۱۳۹۴

  با زمين طبيعت گرم نميتونن بسازن بعد مي خوان برن مريخ!

 • بهداد
  بهداد | ۱۹ مهر ۱۳۹۴

  ممنون اگر کاملتر ارایه بشه جالبتر خواهد بود .

مطالب پیشنهادی