فِراری از نسخه ویِژه ابرماشین افسانه ای خود به نام F12tdf پرده برداشت

فِراری امروز از جدیدترین خودروی ویژه خود که با الهام از موفقیت تاریخی این شرکت در تور دو فرانس ساخته شده، پرده برداشت. تور دو فرانس یک رقابت اتومبیلرانی است که فِراری با خودروی ۲۵۰ GT Berlinetta خود بین سال های ۱۹۵۵ الی ۱۹۶۴ میلادی، برنده بلامنازع آن بود.

حالا این شرکت تصمیم گرفته به یاد موفقیت های چشم گیر خود در آن رقابت، ماشین F12tdf را رونمایی کند که امکاناتی به مراتب جذاب تر از نسخه استاندارد خود به نام F12berlinetta دارد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این اتومبیل قادر است ظرف تنها ۷.۹ ثانیه سرعت خود را به حدود ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و بیشینه سرعت آن طبق اعلام شرکت سازنده اش برابر با ۳۳۹.۵ کیلومتر است.

طبق اعلام فراری این ماشین توانسته است مسیر اختصاصی Fiorano در ایتالیا را ظرف تنها یک دقیقه و ۲۱ ثانیه بپیماید که حدودا دو ثانیه سریع تر از مدل برق آسای F12berlinetta است.

اما برای ثبت این رکوردهای جدید، قدرت این ماشین از ۷۳۰ اسب بخار در نسخه قدیمی تر به ۷۶۹ اسب بخار ارتقاء یافته است. با این همه، تغییرات اعمال شده صرفا به موتور این ماشین اختصاص نمی یابند؛ برای نمونه خودروی جدید این بار از نوع هفت دنده با دو کلاچ است که این مساله عملکرد آن را در دنده های بالا تا  ۳۰ درصد و در دنده های پایین تا ۴۰ درصد بهبود می بخشد.

اما فِراری وزن خودروی جدید خود را نیز بهینه کرده و در ساخت درب های آن از فیبر کربنی و آلومینیوم بیشتری بهره گرفته است.

با در نظر داشتن ظاهر این ماشین و مهندسی آن می توان نتیجه گرفت که با یک خودروی تمام و عیار در همه حوزه ها روبرو هستیم؛ در واقع F12tdf شکل توانمندتر خودروی  F12Berlinetta با بدنه ایرودینامیکش است که به لطف فیبر کربنی به کار رفته در ساخت بدنه اش می تواند جهت حرکت باد را تغییر داده تا نیروی وارده از ماشین به سطح جاده نیز تا حد ممکن بالا برود.

این نسخه همانطور که گفته شد به صورت محدود تولید می شود و در نتیجه تنها ۷۹۹ دستگاه از آن تولید می گردد که احتمالا همه آنها تا الان پیش فروش شده اند.

ferrarif12tdf5low-w600

ferrarif12tdf6low-w600

ferrarif12tdf4low-w600

ferrarif12tdf3low-w600

ferrarif12tdf1low-w600

ferrarif12tdf2low-w600

 

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟