مایکروسافت مشغول توسعه اپلیکیشن Dialer برای موبایل های اندرویدی است

مایکروسافت مشغول توسعه اپلیکیشن Dialer برای موبایل های اندرویدی است

مایکروسافت تحت رهبری ساتیا نادلا، بیشتر از گذشته با دیگر پلتفرم ها تعامل می کند. در راستای همین سیاست، غول نرم افزاری برای رقابت با گوگل اخیرا اپلیکیشن های Send، Translator و Arrow Launcher خود را برای اندروید منتشر کرده و در آخرین حرکت، به خریداری اپ Echo Lockscreen اقدام نموده است.

اما حرکت بعدی چیست؟ اگر شایعات اخیر صحت داشته باشند، به نظر می رسد که مایکروسافت مشغول توسعه یک اپلیکیشن Dialer برای گجت های اندرویدی است که گفته می شود در حال حاضر مراحل آزمایشی خود را در کشور هندوستان می گذراند.

اپلیکیشن یادشده توسط تیم اسکایپ توسعه خواهد یافت، بنابراین واضح است که ارتباطات محور اصلی آن خواهند بود. البته گفته شده که این اپ قابلیت های جالب دیگری را نیز برای برقراری تماس های تلفنی در چنته دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

به کمک این اپ، کاربران می توانند از طریق شبکه های ۲G و ۳G به مکالمه با یکدیگر بپردازند، هر چند می توان شماره گیر پیش فرض اندروید را با Dialer مایکروسافت تعویض کرد و از طریق آن به برقراری تماس های معمولی پرداخت.

Dialer مایکروسافت ضمنا از قدرت اینترنت برای کمک به کاربران در دسترسی به اطلاعاتی در مورد افراد، دفاتر کاری، مکان های مهم و سیستم حمل و نقل عمومی بهره خواهد گرفت.

microsoft-dialer-2

نمایش اطلاعات لحظه ای در مورد فرد تماس گیرنده و قابلیت های مسدودسازی هم از دیگر امکانات اپلیکیشن آینده مایکروسافت خواهند بود. شایعات می گویند که باید در هفته دوم دسامبر منتظر Dialer باشیم، اما احتمالا یک بتای عمومی از آن در ماه نوامبر در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

گفتنی است که این اپلیکیشن در ابتدا انحصارا برای دستگاه های اندرویدی عرضه می شود و ویندوزفونی ها احتمالا باید تا سال ۲۰۱۶ برای تجربه اش منتظر بمانند.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato