چرا پوشش مناسب می تواند به پیشرفت کسب و کار شما کمک کند

مدتی است که کنار گذاشتن سنت های حرفه ای در فرهنگ کسب و کار محبوبیت زیادی پیدا کرده است. شرکت ها در حال تغییر دادن فضاهای اداری قدیمی و جایگزین کردن آنها با محیط های کاری غیر سنتی هستند. اتاقک های متعدد از فضای کاری جمع آوری می شوند و جای خود را به میز پینگ پنگ می دهند. گوگل در این زمینه تا آنجا پیش رفته است که برای کارکنان خود تخت های انفرادی مخصوصی قرار داده است که می توانند روی آنها چرت بزنند.

این نگرش، به فضای کاری محدود نمی شود و به طرز پوشش نیز سرایت کرده است. معیار پوشش استارتاپ ها تبدیل شده است به «هرچه می خواهی بپوش»، و شرکت های بزرگی مثل گوگل و اچ پی نیز به طور کامل تصمیم به حذف قوانین و ضوابط مربوط به پوشش گرفته اند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

شاید شما هم جزو طرفداران پر و پا قرص نوگرایی باشید و از نگرش «همیشه همین کار را کرده ایم» خوشتان نیاید. همه ی ما شاید شرکت ها و دفاتری که هنوز ظاهری مثل محل کار والدینمان دارند را نقد کرده باشیم. اما حذف کامل تمام سنت های کاری موجود شاید کمی زیاده روی باشد. بعضی از این سنت ها دلایل وجودی قابل قبولی دارند و مزایای متعددی با خود به همراه می آورند.

یکی از این سنت های یاد شده، ضوابط پوششی ادارات قدیم است. پوشش سنتی و رسمی در محیط اداری می تواند به دلایل متعدد روی تیم شما تأثیر واقعاً خوبی داشته باشد. برخی از این دلایل از این قرار اند:

افزایش خلاقیت

احتمالاً می گویید مجبور کردن همه به پوشیدن یک نوع لباس استاندارد، چگونه به بالا بردن خلاقیت در میان آنان می انجامد؟

اما پژوهش تازه ای با عنوان «پیامد های شناختیِ پوشش رسمی» نشان می دهد دانش آموزانی که لباس فرم به تن دارند، در امتحانات به نسبت بقیه تفکر انتزاعی بیشتری از خود نشان می دهند. پژوهش یاد شده در حالی انجام شده است که برخی از دانش آموزان، لباس رسمی و برخی دیگر از آنان لباس کاملاً غیر رسمی به تن داشته اند.

در کل، آن دسته از آنها که لباس فرم تنشان بوده، باز تر و جامع نگرانه تر فکر کرده اند، در حالی که آن دسته از دانش آموزان با لباس غیر رسمی و راحتی، بازه ی فکری کوچکی داشته اند و تنها به جزئیات بی اهمیت پرداخته اند.

اینکه نحوه ی لباس پوشیدن روی چارچوب ذهنی انسان تأثیر می گذارد امری ثابت شده است. بنا براین شاید بهتر باشد تی شرت خود را برای خرید سر کوچه نگه دارید و در محل کار لباس رسمی تری بپوشید.

احساس بهتر

تا به حال برایتان پیش آمده که وقتی از منزل خود خارج می شوید، احساس کنید آنقدر انرژی دارید که هیچ کس جلودارتان نیست؟ همه ی ما هر از گاهی چنین احساسی را تجربه می کنیم، احساسی که به ما می گوید در محل کار از پس همه ی اموراتمان بر خواهیم آمد. اگر برای شما هم پیش آمده احتمالاً آن روزی نبوده که شلوار گرم کن و تی شرت لک دار به تن داشته اید.

پژوهش «پیامد های شناخی پوشش رسمی» نشان داده است لباس مناسب می تواند خلق و خوی شما را بهبود ببخشد و باعث شود در محل کار احساس «قدرت» بیشتر و به واقع عملکرد بهتری داشته باشید. اعضای تیم شما نیز از مزایای این پوشش مناسب بی بهره نخواهند بود. حال و هوای مثبت و تفکر شفاف کسانی که طرز پوشش مناسبی داشته اند در مقابل انتقاد، به واکنش های مثبت تری انجامیده است.

توجه بیشتر

اگر لباس تفریح خود را در محل کار بپوشید، احساس و عملکردتان نیز تحت تأثیر تجربه ای قرار خواهد گرفت که پیش از آن در لباسهای مذکور داشته اید و تبعات طرز پوشش شما به خلق و خویتان نیز سرایت خواهد کرد.

پژوهش دیگری نشان داد افراد وقتی لباس کار آزمایشگاهی به تن می کنند توجه بیشتری از خود نشان می دهند. اما هنگامی که به آنها گفته شده لباسی که پوشیده اند در واقع لباس آزمایشگاه نیست و لباس نقاشی است، توجه کمتری از خود نشان داده اند. دکتر کارن پاین، استاد روانشناسی دانشگاه هرتفوردشایر و روانشناس مُد، علت این امر را اینطور بیان می کند: «وقتی لباس خاصی به تن می کنیم، الگوبرداری از ویژگی های مرتبط با آن پوشش امری بسیار متداول است».

خستگی ناشی از تصمیم گیری

مارک زوکربرگ، تی شرت خاکستری همیشگی اش را از سر تنبلی یا اینکه تازه از رختخواب بیرون آمده باشد به تن نمی کند. او با هدف اجتناب از آنچه روانشناسان آن را «خستگی ناشی از تصمیم گیری» می نامند چنین کاری می کند. اما در نظر داشته باشید که خیلی ها همین کار را با کت و شلوار سرمه ای یا نوک مدادی انجام می دهند.

تعداد تصمیم هایی که در طول روز می گیرید، می تواند بر قدرت تصمیم گیری تان اثر منفی داشته باشد. این شامل انتخاب لباس هم می شود. اگر اعضای تیم شما نیز هر روز لباس یکسانی بپوشند، می توانند روی موضوعات مهم تری متمرکز شوند. از طرف دیگر نداشتن معیاری برای پوشش مناسب می تواند به تصمیم گیری های غیر ضروری در مورد انتخاب لباس مناسب برای محل کار دامن بزند.

مطالب مرتبط

رویکرد جدید اتاق ایران - آلمان: و حالا «استارتاپ»

«نمی‌دانم این را چطور بگویم که باور کنید، اما واقعاً آلمانی‌ها دوست دارند با ایران کار کنند.» این جمله‌ای است که «حسین سرافراز»، قائم مقام مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان می‌گوید؛ اتاقی که به تازگی یک «واحد استارتاپ» تشکیل داده و برنامه‌ای جدی دارد تا در دور‌ه‌ای خاص از روابط بین‌المللی ایران، گام‌های... ادامه مطلب

مدیرعامل تپ‌سی نشان کارآفرینی امین الضرب را دریافت کرد

«نشان کارآفرینی امین الضرب» در چهارمین دوره اهدای این نشان، به «میلاد منشی‌پور»، مدیرعامل تپسی رسید. منشی‌پور این نشان را امروز در مراسم ۱۳۶ سالگی اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی تهران دریافت کرد.منشی‌پور، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت تپ‌سی و فعال و کارآفرین حوزه فناوری است. او فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه تهران و دارای... ادامه مطلب

علی بابا سرویس «اطلاع از کاهش قیمت» را راه‌اندازی کرد؛ صرفه‌جویی از نقطه آغاز سفر

علی بابا قابلیت جدیدی تحت عنوان «اطلاع از کاهش قیمت» یا «Price Alert» ایجاد کرده که از طریق آن، مشتریان این پلتفرم می‌توانند از نرخ‌های پایین‌تر پروازهایی که قصد تهیه‌شان را دارند، آگاهی پیدا کنند.«توحید علی اشرفی» مدیر ارشد بازاریابی گروه علی بابا، با بیان این مطلب به دیجیاتو تاکید می‌کند که هدف این مجموعه... ادامه مطلب

این ربات مجهز به پلتفرم متن باز و هوش مصنوعی می‌تواند نقش یک کارمند را ایفا کند

استارتاپ فرانسوی Pollen Robotics در نمایشگاه CES یک ربات مجهز به هوش مصنوعی با نام «Reachy» را معرفی کرد؛ رباتی که البته با هم‌نسل‌های خود متفاوت است و از پلتفرمی متن باز استفاده می‌کند.ماهیت متن باز بودن این ربات باعث می‌شود تا دامنه فعالیت‌های آن بستگی به باز بودن ذهن توسعه‌دهندگان داشته باشد. توسعه‌دهندگان با استفاده... ادامه مطلب

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

چیلیوری مشغول مذاکره با دیجی‌کالا برای جذب سرمایه است

در حالی که ۱۰ روز پیش پلتفرم‌های «چیلیوری» و «ریحون» رسماً ادغام خود را رسانه‌ای کردند، در روزهای گذشته این خبر منتشر شده بود که «دیجی‌کالا» «چیلیوری» را خریده است؛ خبری که «علیرضا صادقیان»، مدیرعامل چیلیوری آن را «نادقیق» می‌داند.صادقیان با ارسال یک بیانیه برای دیجیاتو و سایر رسانه‌ها اعلام کرده است: «چیلیوری در ماه‌های... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟