مدیاتک از آینده تلفن های هوشمند می گوید

مدیاتک از آینده تلفن های هوشمند می گوید

تصورتان بر این است که تلفن بسیار هوشمند و قدرتمندی دارید؟ فکر می کنید هر آنچه بخواهید توسط این ابزارهای جیبی امکان پذیر شده است؟ اما مدیاتک با این مسئله کاملا مخالف است.

در یک کنفرانس خبری که اخیرا در شهر لندن برگزار شد، مدیاتک توضیحاتی پیرامون آینده دنیای موبایل و جهانی یکپارچه تر داد و از زمانی سخت گفت که ابزارهای ما واقعا هوشمند شده اند. ایده های جالب این شرکت هر کدام می تواند نویدبخش روزگاری جذاب باشد اما چقدر تا رسیدن به این نقطه فاصله داریم؟

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

The-road-to-5G-840x460

به آینده نزدیک فکر می کنیم، به زمانی که هنوز تکنولوژی های چندان جدیدی از راه نرسیده اند که چهره بازار را به طور کلی تغییر دهند. مدیاتک در این برهه زمانی قصد دارد میزان مصرف محصولات را کاهش دهد تا مدت زمان استفاده از یک تلفن همراه یا تبلت افزایش یابد.

آن ها قصد دارد با ورود به تکنولوژی های بصری و تصویری، گام جدیدی بردارند. این مسئله را همین حالا می توان در ایده ی توسعه ی پردازنده های نوآورانه که از تکنولوژی big.LITTLE استفاده می کنند دید.

تمرکز روی کارایی بالای باتری، با توجه به سرعت پیشرفت لاک پشتی آن ها، می تواند کاربران را بسیار خشنود نگه دارد، مخصوصا زمانی که پردازنده های سریع تر و نمایشگرهای قدرتمند تری پا به عرصه حضور گذاشته و به استاندارد تلفن های همراه تبدیل شوند.

فراتر از این صحبت ها، مدیاتک می خواهد وارد مسئله توسعه ابزارهای اینترنت اشیاء نیز بشود. ایده ی Deep Learning می خواهد قابلیت های فراگیری جدیدی را به ابزارهای همراه آورد، از جمله این قابلیت ها می توان به فرامین صوتی اشاره کرد.

در رابطه با موبایل ها، مدیاتک همچنان هم تمرکز خود را روی تلفن های هوشمند میان رده گذاشته است و عمده سود خود را از این طریق تامین می کند تا بتواند در آینده کسب و کار خود را در بخش های دیگر توسعه دهد.

MediaTek-Brand-New-World-840x439

اینترنت و کاربران آنلاین، مسئله ای است که مدیاتک را بسیار مشغول نگاه داشته. این شرکت همچنان در انتظار فرارسیدن شبکه های موبایل نسل پنجم است و برای این شرایط کاملا آماده شده. امسال، مدیاتک مودم های ال تی ای کتگوری ۶ خود را آماده دارد و سال آینده به مرحله ۱۰ و ۱۱ آن ها را ارتقا می دهد.

اولین فاز اجرایی ۵G حداقل تا سال ۲۰۱۸ قرار نیست شروع به کار کند اما مدیاتک اصلا دوست ندارد از رقابت عقب بماند.

همه ی این ایده ها، از اینترنت اشیاء گرفته تا میل به اجرایی شدن هر چه زودتر نسل پنجم مخابراتی، از دلایلی است که باید به آینده ی مدیاتک امیدوار بود. این شرکت برنامه ریزی مستحکمی برای آینده ی خود دارد و قرار نیست به زودی از یاد برود.

به صورت جداگانه، مدیاتک در ارتباط با رایانش محیطی، رایانش ابری و تکنولوژی Deep Learning صحبت های زیادی می کند و تا حدودی هم با این گفته ها آشنایی داریم. اما زمانی که آن ها را در کنار هم می گذاریم، با سخت افزاری مواجع می شویم که توانایی انجام کارهای بسیاری را دارد. داده ها روی یک پلتفرم جمع خواهند شد اما توسط یک دستگاه دیگر پردازش می شوند و در نهایت به تلفن ما می رسند که مصرف کننده نهایی هستیم.

آغاز این اتفاق را با محصولات شرکت هایی نظیر Nest تجربه کرده ایم، اما همین حالا، ابزارهای بسیاری در اطراف ما هستند که قابلیت الکترونیکی شدن و راه یافتن به سیستم ابزارهای هوشمند را دارند. پوشیدنی ها و حتی اتوموبیل ها به زودی قادر خواهند شد که با یکدیگر سخن بگویند و این ویژگی های هیجان انگیز است. قطعا چنین کاربردهایی در صنعت و کسب و کارهای مختلف به زودی دیده می شود.

MediaTek-LinkIt-ONE-840x456

پیشرفت شبکه های مخابراتی و کم مصرف تر شدن سخت افزارها، به شرکت ها اجازه تولید محصولاتی را خواهد داد که صرفا کاربردی محدود ندارند، می توانند همراه باشند، می توانند سخن بگویند و یاد بگیرند؛ ابزارهایی به واقع هوشمند، دنیایی هوشمند را برای مان خواهند ساخت.

تمرکز اصلی به نظر می رسد که روی اتصال بهتر و سریع تر باشد. یعنی دستگاه هایی کم قدرت تر، حالا بتوانند داده های پیچیده تری که پیش از این ممکن نبود را دریافت و اجرا نمایند. اینترنت اشیاء و رایانش ابری، همینجاست که خود را نشان می دهند.

MediaTek Labs، درگاه توسعه رایگان شرکت برای توسعه دهندگانی است که می خواهند به ابزارها و طراحی های شرکت دسترسی داشته باشند. مدیاتک همچنین اخیرا ابزار خاص خود را برای اینترنت اشیاء منتشر نموده که شما بورد LinkIt One و چند سنسور مختلف است.

مسئله اصلی، اتصال بهتر و شبکه های سریع تر است. سال ۲۰۲۰ یک بار دیگر به سال های گذشته نگاه کنید و آن موقع متوجه می شوید تلفن های هوشمند امروزی تان، چندان هم هوشمند نبوده اند.

اگرچه بازار مدیاتک شدیدا به شرق محصور شده اما این شرکت تمایل بسیاری به گسترش فعالیت های خود دارد و دستگاه های زیادی حالا از پردازنده های آن بهره می برند، بنابراین طی سال های آتی، قطعا اخبار بیشتری از مدیاتک خواهیم شنید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato