کاربران اندرویدی حالا می توانند با بیان عبارت «Hey Cortana»، با دستیار صوتی جدید خود صحبت کنند

مدتی می شود که کورتانا برای اندروید عرضه شده و کاربران این سیستم عامل نیز می توانند از گنجینه ی داده های این دستیار صوتی بی نظیر بهره مند شوند، اما طی آپدیت اخیری که برای کورتانا روی تلفن های همراه و تبلت های اندرویدی منتشر شده، برقراری ارتباط با وی آسان تر از گذشته شده است.

حالا با بیان عبارت Hey Cortana، دستیار هوشمند تلفن همراه شما آگاه شده و به شما پاسخ می دهد. البته در هر صورت تلفن باید در حالت آماده به کار و صفحه اش روشن باشد. با این وجود، Google Now می تواند در حالتی که نمایشگر خاموش هم هست به صدای شما گوش فرا دهد.

به محض فعال شدن کورتانا، می توانید از وی در مورد هر چیزی که توان پاسخگویی به آن را دارد پرسش کنید. اگر روی کامپیوتر خود ویندوز 10 را داشته باشید، قطعا تا به حال با کاربردهای بی نظیر کورتانا آشنا شده اید.

در حال حاضر، قابلیت مذکور در نسخه ی بتای کورتانا برای اندروید (ورژن 1.0.0.289) در دسترس است، بنابراین پیش از امتحان کردن آن، از آپدیت بودن دستگاه خود مطمئن شوید.

کورتانا نام یک شخصیت خیالی از سری Halo است که همواره در کنار شخصیت اصلی این سری، مسترچیف بوده و به عنوان یک هوش مصنوعی، نقش راهنما را برای وی ایفا می کرده است. کورتانا را به زودی در Halo 5: Guardians ملاقات خواهیم کرد.

سرور ابری

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟