توئیتر قصد دارد از میلیون ها کاربر غیر عضو خود نیز پول در بیاورد

توئیتر قصد دارد از میلیون ها کاربر غیر عضو خود نیز پول در بیاورد

جمعیت کاربران توئیتر مدتهاست که رشد محسوسی نداشته است و همین مساله این شرکت را بر آن داشته تا روی راهکاری که از یک سال قبل به فکرش افتاده کار کند: یعنی پول درآوردن از میلیون ها کاربری که محتوی توئیتر را دریافت می کنند اما هیچ اکانتی در این شبکه اجتماعی ندارند.

گفتنی است که توئیتر هم اکنون ۳۲۰ میلیون کاربر ماهانه فعال دارد اما آنطور که ماه گذشته اعلام نمود محتوی آن را جمعیتی یک میلیارد نفری دریافت می کنند و این تفاوت تنها از یک لحاظ می تواند مهم باشد: درآمد. هرچه مخاطبان این سایت بیشتر باشند، درآمد آن نیز از محل تبلیغات بیشتر می شود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در واقع مدت ۱۸ ماه است که توئیتر تصمیم گرفته از کاربران غیر عضو وبسایت خود که از محتوایش استفاده می کنند درآمدزایی داشته باشد و حالا قرار شده این ایده به مرحله عملیاتی برسد.

این شرکت در جریان فراخوان عمومی اعلام درآمدهایش در روز گذشته اعلام نمود که در نطر دارد از همین فصل و تحت عنوان یک برنامه پایلوت درآمدزایی اش از این بخش را آغاز نماید.

آدام باین مدیر ارشد عملیاتی توئیتر در جریان این نشست اظهار داشت: ما در حال پول درآوردن از کاربران غیر عضومان هستیم و در ضمن صحبت هایش به فروش توئیتر از طریق اپلیکیشن های شخص ثالث تا سرویس هایی نظیر MoPub اشاره کرد.

اما اگر بخواهیم حرف های آقای بین را به شکل شفاف تری بیان کنیم، این یعنی توئیتر در نظر دارد از آغاز سه ماهه جدید تبلیغاتش را به آنهایی که از Twitter.com و تایم لاین مربوط به کاربران دیدن می کنند (حتی اگر اکانتی در این سایت نداشته باشند) هم نمایش دهد.

به بیان دیگر اگر از هوم پیج سایت مذکور دیدن نمایید یا اینکه روی توئیتی که در نتایج سرچ گوگل شما نمایش داده شده کلیک کنید و به سمت تایم لاین یکی از کاربران هدایت شوید می توانید توئیت ها را همراه با تبلیغات ببینید.

توئیتر همچنین توئیت های تبلیغی خود را روی وبسایت متعلق به برخی از شرکایش نظیر فلیپبرد نیز نمایش داده است اما این برنامه آزمایشی که برای مدت ۸ ماه جریان داشت اثر محسوسی را در درآمدهای این شرکت ایجاد نکرد و همین امر مقامات این شبکه اجتماعی را بر آن داشت تا خود آستین ها را بالا بزنند و به رقبایشان متکی نباشند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato