همه چیز درباره آیفون 13
پروژه PuzzlePhone؛ اسمارت فونی که می خواهد رویای ماژولار بودن را واقعی سازد

پروژه PuzzlePhone؛ اسمارت فونی که می خواهد رویای ماژولار بودن را واقعی سازد

در حالی که اسمارت فون های ماژولار همه شرکت های فعال در این زمینه (همانند پروژه Ara گوگل) هنوز تا بدل شدن به یک محصول تجاری فاصله دارند، باز هم همچنان می توان به آینده چنین پروژه هایی امیدوار بود. شاید در آینده نه چندان دور کاربران بتوانند موبایل های هوشمند خودشان را سفارش دهند و هر مشخصه ای که دلشان می خواهد در آن بگنجانند.

اسمارت فون ماژولار جدیدی که قرار است به زودی روی وب سایت "ایندی گوگو" (وب سایت جمع آوری سرمایه های عمومی برای پروژه های گوناگون) قرار بگیرد، محصول یک استارتاپ است که پروژه خود را PuzzlePhone نامگذاری کرده.

این شرکت فنلاندی توسط فردی به نام آلخاندرو سانتاکرو تاسیس شده. او که متحمل ضرر ۱۶۰ یوروی برای تعمیر آیفونش شده بود، از دست شرکت اپل بسیار عصبانی بود زیرا می توانست قطعات موبایلش را با ارزان ترین قیمت ممکن از eBay  خریداری کند و ظاهرا همین موضوع موجب شکل گیری چنین کانسپتی در ذهن او شده.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

فارغ از این حرف ها، موبایل "پازل فون" همانند یک پازل سه بخش تغییر پذیر دارد: نخستین بخش، مغز دستگاه و شامل چیپست، پردازنده گرافیکی، رم، حافظه و دوربین می شود که همگی در یک ماژول جای می گیرند. برای بخش دوم باید به شاسی اصلی اشاره کنیم که قالب دستگاه را تشکیل داده و نمایشگر هم در آن جای گرفته. عناصر این بخش در اندازه های مختلف در دسترس کاربران خواهند بود. سومین بخش، قلب "پازل فون" محسوب می شود که باتری دستگاه در آن جای می گیرد.

از ویژگی های بارزی که استارتاپ مذکور در مورد کانسپت موبایلی خود گفته، استحکام و پایداری پازل فون برای مدت طولانی بوده. به ادعای این شرکت، موبایل آتی به معنای واقعی پایدار و برای هر نوع اکوسیستمی قابل تغییر خواهد بود و دیگر افراد مجبور نیستند در بازه های زمانی کوتاه مدت اقدام به تعویض تلفن های هوشمند خود نمایند زیرا در صورت نیاز می توانند در طول زمان ماژول های مختلف را خریداری و مورد استفاده قرار دهند.

استارتاپ یادشده در میان رسانه های آنلاین تکنولوژی مورد توجه زیادی قرار گرفته. البته باید اشاره کنیم بقیه پروژه های مشابه که قبلا معرفی شده بودند، در زمان معرفی مورد توجه بسیاری از سایت ها بودند تا اینکه در دنیای واقعی با شکست مواجه شدند. به طور مثال، کانسپت فون بلاکس "دیو هاکن" در سال ۲۰۱۳ میلادی در یوتوب حسابی صدا کرد و جزو پربازدیدترین ویدئوهای سایت مذکور به شمار می رفت.

پازل فون قرار است از سوم ماه نوامبر در وب سایت ایندی گوگو قرار بگیرد و اگر پیش بینی های کمپانی سازنده درست از آب در بیاید، در سپتامبر سال ۲۰۱۶ میلادی شاهد ورود این موبایل ماژولار به بازار خواهیم بود.

در رابطه با قیمت این اسمارت فون باید گفت با قیمت ۳۳۰ دلاری روی ایندی گوگو به کمک کنندگان کمپینش ارائه می شود و پس از پایان یافتن این کمپین احتمالا هزینه خرید آن به ۶۶۱ دلار خواهد رسید.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato