هوآوی یکی از طراحان اسبق اپل را استخدام کرد

هوآوی یکی از طراحان اسبق اپل را استخدام کرد

هوآوی، تولیدکننده ی پر آوازه تلفن های همراه و دیگر محصولات ارزان قیمت چینی، به یک علت شهرت فراوانی دارد: تقلید مستقیم از زبان طراحی اپل. این کمپانی چینی حالا یک قدم فراتر رفته و عملا طراح پیشین اپل را استخدام کرده است.

Abigail Sarah Brody یکی از مدیران پیشین بخش طراحی هنری کمپانی ساکن کوپرتینو بود که حالا قرار است در هوآوی نقش سرپرست طراحان رابط کاربری را به عهده داشته باشد. برادی پس از نزدیک به یک دهه فعالیت در اپل، سال ۲۰۱۱ از این شرکت جدا شد. وی بخشی از تیم طراحان iOS 1 برای اولین آیفون بوده.

وی سال ۲۰۱۳ در گفتگویی با Fast Company گفت: «یک روز حوالی سال ۲۰۰۵، تماسی دریافت کردم که به طبقه چهارم بروم، طبقه مدیران. به من گفته نشده بود که روی یک تلفن کار می کنم، فقط به من گفتند رابط کاربری برای ابزار چند لمسی بساز.»

اگرچه هوآوی عملا جانی آیو را استخدام نکرده اما بهره گیری از استعداد طراحان پیشین اپل نشان می دهد که هوآوی تمایل بسیاری دارد تا جایگاه خود را در زمینه طراحی استحکام بخشد. هوآوی با در اختیار داشتن ۷.۵ درصد از بازار تلفن های همراه، سومین تولید کننده بزرگ دنیا (پس از سامسونگ و اپل) است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato