فرهنگ رازدارانه ی اپل به تلاش این کمپانی برای دستیابی به هوش مصنوعی برتر آسیب می زند

فرهنگ رازدارانه ی اپل به تلاش این کمپانی برای دستیابی به هوش مصنوعی برتر آسیب می زند

بنابر گزارشی که از سوی وب سایت Bloomberg منتشر شده، فرهنگ رازداری کمپانی اپل به تلاش های آنان برای استخدام متخصصان حوزه ی هوش مصنوعی یا AI آسیب رسانده است. و این در حالی است که کمپانی های دیگری نظیر گوگل، مایکروسافت و IBM به محققان خود اجازه ی انتشار مستندات تحقیقات خود را می دهند؛ اما اپل چنین اجازه ای به کارمندان اش نمی دهد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بدون هیچ شک، بحث هوش مصنوعی جبهه ی بعدی ای خواهد بود که غول های تکنولوژی باید در آن با یک دیگر دست و پنجه نرم کنند و از دست دادن متخصصان کلیدی صنعت مذکور، می تواند آسیب زیادی به میزان موفقیت اپل وارد کند. ریچارد زمل، پروفسور علوم کامپیوتر دانشگاه تورنتو به بلومربرگ گفته است که: «اپل از حد و مرزهای رازداری عبور کرده است و به طور کل از چرخه [ی این صنعت] خارج شده اند.»

تمام کمپانی های بزرگ تکنولوژی، از گوگل گرفته تا IBM در حال کار روی نرم افزارهای هوش مصنوعی محور خود هستند. برای مثال، فیسبوک می تواند به افراد نابینا بگوید که چه کسی در کدام عکس حضور دارد، گوگل می تواند عکس ها را به کلاژ یا تصاویر GIF تبدیل کند و مایکروسافت هم با شدت هرچه تمام تر مشغول به بهبود منشی مجازی خود، یعنی کورتانا است.

اپل با جلوگیری کردن از انتشار تحقیقات و صحبت درباره ی آن ها، احتمالا ضررهای زیادی در رقابت با سایر کمپانی ها خواهد دید. بنابر گزارش بلومبرگ، اپل حتی به کارمندان جدید خود اجازه نمی دهد که شغل جدیدشان را روی شبکه های اجتماعی نظیر LinkedIn یا توییتر اعلام کنند. یوشوآ بنژیو، پروفسور علوم کامپیوتری داشنگاه مونترال اعتقاد دارد که اشخاص سرشناس، حاضر به کار در محیطی این چنین بسته و آکنده از اسرار مختلف نیستند.

اپل اما به تازگی و برای بهبود تلاش هایش در زمینه ی هوش مصنوعی، دو استارتاپ Perceptio و VocalIQ را به خدمت گرفته است. کمپانی ساکن کوپرتینو هم چنین برخی از محققین سرشناس مایکروسافت را به خود جذب کرده و تا به حال صدها آگهی مختلف مربوط به هوش مصنوعی، از سیری گرفته تا یادگیری ماشینی، به انتشار رسانده است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato