کمپانی HTC تمایلی به صحبت درباره ی آینده ی خود نشان نمی دهد

کمپانی HTC تمایلی به صحبت درباره ی آینده ی خود نشان نمی دهد

از چند ماه پیش خبرهایی به گوش می رسید مبنی بر آن که کمپانی اچ تی سی با مشکلات زیادی مواجه شد و با توجه گزارش های مالی اخیرا منتشر شده نمی توان گفت که شرایط برای این کمپانی چندان تفاوتی کرده است. اچ تی سی در سه ماهه ی اخیر دچار زیان مالی ۱۳۸.۶ میلیون دلاری شده که نسبت به ضرر ۲۶۵ میلیون دلاری سه ماهه ی قبل بهبود داشته اما در کل تفاوت چندانی ندارد چرا که شرکت همچنان دچار ضرر و زیان است.

با این حال شاید این مسئله تنها مشکلی نباشد که اچ تی سی با آن دسته و پنجه نرم می کند؛ چرا که در تماس اخیر سرمایه گذاران با این کمپانی، به آن ها گفته شده که دیگر اچ تی سی، جزییات رهنمودی (Guidance) و عملکرد آینده ی خود را منتشر نخواهد کرد. در علم اقتصاد، رهنمود به هدف گذاری یک شرکت و انتظار آن ها از میزان سود یا ضرر در سه ماهه ی بعدی گفته می شود.

در آوردن این اعداد و ارقام معمولا کار نسبتا راحتی است؛ چرا که یک کمپانی دقیقا می داند که چه میزان محصول در اختیار دارد، تا چه حد گنجایش دارد و میزان تقاضا برای محصولاتش چقدر است. متاسفانه اعلام نکردن این آمار و ارقام چندان برای سرمایه گذاران خوشایند نیست و اچ تی سی پیش از این هم با گفتن جمله ی «بازار بی ارزش است» چنین حرکتی را تکرار کرده بود.

از یک طرف ماجرا، اچ تی سی هم چنان به میزانی از سرمایه دسترسی دارد که مطمئن شود تا مدتی نسبتا طولانی با ورشکستگی مواجه نخواهد شد اما از طرف دیگر، عدم ارائه ی رهنمود از سوی آن ها نشان دهنده ی ای است که آن ها از اعتماد به نفس کافی نسبت به بازگشت به بازار برخوردار نیستند. شاید پس از این ماجرا اچ تی سی تصمیم گرفته باشد که تمرکز خود را روی تولید موبایل های میان رده معطوف کند و کماکان با ضرردهی به کار خود ادامه دهد.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato