رشد نرخ ارتقا ویندوز 10 در ماه سوم عرضه این محصول کندتر شده

ویندوز ۱۰ حدود سه ماه پیش به طور رسمی عرضه شد اما سهم فروش آن در بازار سیستم عامل ها تاکنون فقط ۷.۹۴ درصد بوده. با این رقم در همین زمان کوتاه از میزان فروش کلی ویندوز ۸ و هر دو نسخه OS X فراتر رفته اما به طور کلی، سرعت رشد بسیار پایینی داشته.

در انتهای آخرین ماه تابستان، سهم بازار ویندوز ۱۰ به ۵.۲۱ درصد رسید و در اوایل نخستین ماه پاییز نیز حدود ۱.۴۲ درصد رشد داشت و در نهایت به ۶.۶۳ درصد از سهم بازار دست یافت. در روزهای پایانی مهرماه این رقم به ۷.۹۴ درصد تبدیل شد، یعنی سهم فروش ویندوز ۱۰ فقط ۱.۳۱ درصد رشد کرده که در مقایسه با ماه گذشته، پسرفت داشته.

در میان همه سیستم عامل ها، ویندوز ۷ همچنان در رتبه نخست قرار دارد و سهم بازار آن ۵۵.۷۱ درصد اعلام شده. اما همین محصول با معرفی و عرضه ویندوز ۱۰ کمی مورد بی مهری کاربران قرار گرفت. به طوری که در مرداد ماه سهم بازار نسخه هفتم ۶۰.۷۳ بود اما با ورود نسخه جدیدتر حدود ۵ درصد از سهم خود را از دست داد.

با استناد به آمار منتشر شده، تعداد کاربران ویندوز ۱۰ تا اول آبان حدود ۱۲۰ میلیون نفر بوده و مایکروسافت امید دارد تا پایان سال ۲۰۱۷ این رقم را به یک میلیارد کاربر برساند. کمپانی یاد شده تا انتهای تابستان سال ۲۰۱۶ میلادی، آپدیت ویندوز را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد داد تا بتواند به این هدف خود نائل شود.

بد نیست بدانید آپدیت محبوب ترین ویندوز موجود یعنی نسخه ۷، فقط تا ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی ادامه خواهد یافت و پس از آن دیگر به روز رسانی برای این محصول ارائه نخواهد شد. بدیهی است تا تاریخ شده هنوز چهار سال زمان باقی مانده.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟