یک پل هوایی در چین در عرض 43 ساعت به طور کامل جا به جا شد [تماشا کنید]

یک پل هوایی در چین در عرض 43 ساعت به طور کامل جا به جا شد [تماشا کنید]

بسیاری از ما از کیفیت پایین اجناس چینی و نمونه های تقلبی محصولات برندهای معروف که توسط برخی شرکت های این کشور پرجمعیت کپی می شوند، گلایه مند هستیم و تصور می کنیم این چشم بادامی ها قابل اعتماد نیستند و در کارشان حتما یک ایرادی هست.

اما این خبر نشان می دهد مردمان سرزمین اژدهای سرخ فقط در ساخت محصولات تقلبی مهارت ندارند، بلکه می توانند کارهای بزرگی را هم به انجام برسانند و نام خود را در صدر اخبار دنیا قرار دهند. ماجرا از این قرار است که مهندسان راه و ساختمان چینی در کمتر از دو شبانه روز، یک پل هوایی که مخصوص تردد خودروهاست را جا به جا کرده اند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در حالیکه که فقط مراحل تخریب یک پل حدود دو روز کامل زمان نیاز دارد، چینی ها پل Sanyuan خود در بیجینگ که مسیر اصلی تردد خودروها در آن منطقه شهر به شمار می رود را در حرکتی بسیار سریع و بی سابقه، به طور شگفت انگیزی در ۴۳ ساعت جا به جا نمودند.

آنها برای انجام این کار، از قطعات پیش ساخته کوچک مخصوص راهسازی بهره گرفته اند. شاید پیش از این هم شاهد استفاده از قطعات پیش ساخته در ساختمان سازی بوده باشیم، اما به کارگیری این قطعات ماژولار در صنعتی همانند حمل و نقل کاملا جدید است و پیش از این نمونه های مشابه آن وجود نداشته.

به گزارش Shanghaiist، انجام این عملیات عمرانی به روش سنتی دست کم دو ماه زمان نیاز داشت اما با استفاده از متد جدید، این کار نه تنها در زمان، بلکه در هزینه ها و نیروی انسانی نیز صرفه جویی کرد. بعلاوه صداهای آزاردهنده حاصل از فعالیت های ساختمان سازی را نیز تقریبا به صفر رساند.

در ادامه می توانید ویدئویی از مراحل کار این پروژه را تماشا کنید که نشان می دهد پایه پل در جایگاه جدید آن با چه سرعتی ساخته شده و پل روی آن قرار گرفته است.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato