خطوط موبایل کاربران اپلیکیشن های پیام رسان خارجی در چین قطع خواهد شد

خطوط موبایل کاربران اپلیکیشن های پیام رسان خارجی در چین قطع خواهد شد

در چین قوانین سخت گیرانه ای برای سانسور اعمال می شوند. بسیاری از خدماتی که در کشورهای غربی مورد استفاده قرار می گیرند با فایروال عظیم این کشور بلاک می شوند و این موارد تمامی سرویس های گوگل شامل توئیتر، پریسکوپ، فیسبوک، اینستاگرام، اسنپچت و بسیاری موارد دیگر را در بر می گیرد.

ویکیپدیا تا همین چند وقت پیش در این کشور مسدود بود. وی چت از جمله اپلیکیشن های بسیاری محبوب در چین است که بیش از ۱۰ میلیون بار دانلود شده اما نمونه های دیگری از این اپ ها هم وجوددارند که برای چین ساخته نشده اند و از آن جمله می توان به واتس اپ اشاره کرد. حالا براساس گزارشی که در نیویورک تایمز منتشر شده، دولت این کشور قصد دارد خط موبایل افرادی که از این اپلیکیشن ها استفاده می کنند را قطع نماید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

البته کاربرانی که قرار است سرویس موبایلشان به این دلیل قطع شود، از قبل پیامکی را با این مضمون دریافت می کنند: براساس اعلام پلیس، شماره موبایل شما ظرف دو ساعت آینده و براساس قوانین مسدود می شود. در صورتی که سوالی در این باره دارید لطفا با پلیس سایبری در نزدیک ترین ایستگاه پلیس منطقه خود تماس بگیرید.

در حال حاضر این قانون صرفا در ژینگژیانگ اعمال می شود که همچون پکن و شانگهای منطقه شناخته شده ای نیست. این شهر در شمال شرقی چین و در نزدیکی مرز این کشور با قزاقستان قرار دارد.

علاوه بر این، گزارش شده که پلیس همزمان با مسدود سازی خط موبایل کاربران این اپلیکیشن ها، مجازاتی مشابه را برای آنهایی در نظر گرفته که از شبکه های خصوصی مجازی استفاده می کنند یا اینکه در زمان خرید سیم کارت اطلاعات هویتی خود را به طور کامل ارائه نکرده اند.

لازم است یادآور شویم که واتس اپ هم اکنون توسط فایروال چین بلاک نمی شود و به همین خاطر جالب است که چطور دولت اقدام به قطع خطوط موبایل آن دسته از کاربرانی می کند که از این اپلیکیشن استفاده میکنند. هرچند به احتمال زیاد این اپلیکیشن نیز در آینده نزدیک مسدود سازی می شود.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato