ال جی می گوید کسب و کارهای اصلی اش از جمله تلفن های هوشمند و تلویزیون ها در سال ۲۰۱۶ مستقل تر می شوند

ال جی می گوید کسب و کارهای اصلی اش از جمله تلفن های هوشمند و تلویزیون ها در سال ۲۰۱۶ مستقل تر می شوند

کمپانی ال جی الکترونیکس امروز اعلام کرده تعدادی از واحد های تجاری اش شامل بخش سرگرمی های خانگی، تلفن های هوشمند، لوازم خانگی و لوازم جانبی وسایل نقلیه از این پس تا حد زیادی مستقل تر از قبل خواهند شد تا بتوانند به شرایط دائماً در حال تغییر بازار و فرصت های رشدی که نصیب شان می شود بسیار سریع تر از گذشته پاسخ دهند.

ناگفته نماند که این فضای مستقل تحت نظارت مدیرانی تازه از سال آینده میلادی رقم خواهد خورد تا غول تکنولوژی کره ای جایگاهی بهتر را نسبت به رقبای خود پیدا کند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

همانطوری که مطلع هستید شرکت ال جی به تازگی و پس از چندین ماه تبلیغات بسیار گسترده به این نتیجه رسید که می بایست گجت پوشیدنی جدید خودش موسوم به ساعت Urbane نسل دوم را تنها چند روز پس از عرضه از بازار جمع آوری نماید.

خود این کمپانی در این رابطه هنوز توضیح واضحی نداده و به بیان کلیاتی مبهم بسنده کرده، در عین حال برای کارشناسان هم علت چنین تصمیمی مشخص نیست و تنها گمانه زنی هایی گنگ را صورت می دهند.

اما تغییرات در لایه های مدیریتی و ایجاد استقلال بیشتر از لحاظ مالی برای چهار کسب و کار اصلی غول تکنولوژی کره ای حالا نشان از این دارند که برند مذکور نمی خواهد اتفاقاتی همانند آنچه برای ساعت هوشمند پیش تر اشاره شده اش رخ داده، مجدداً تکرار شوند.

در راس تجارت های بین المللی ال جی الکترونیکس از این به بعد سه مدیر اجرایی تازه حاضر خواهند بود که بر جنبه های مختلف کسب و کارهای این مجموعه ی عظیم نظارتی دقیق خواهند داشت.

LG-V10-04

در بیانیه خبری مرتبطِ کمپانی یاد شده نیز آمده ساختار مدیریتی به شکلی باز طراحی شده که مدیران بتوانند مستقل تر از قبل عمل کرده و در مورد زیر مجموعه های خود راحت تر و سریع تر تصمیم گیری کنند.

نباید از یاد برد که ال جی در زمان حاضر در بازار تلویزیون ها یکی از بازیگران اصلی محسوب می شود، اما در عرصه ی تلفن های هوشمند آنطور که باید و شاید موفق نبوده و فراز و نشیب های زیادی را از سر می گذراند و اکنون نیز کوشش دارد با راه اندازی سیستم پرداخت موبایلی اختصاصی و توسعه ی چیپست های ویژه ی خودش قدری به رقبا نزدیک تر شود.

واحد مورد بحث یعنی اسمارت فون ها به شدت از جانب رقبای چینی تحت فشار قرار گرفته و از روزهای سختی عبور می کند. باید منتظر ماند و دید تغییر ساختارهای تازه قادر خواهند بود وضعیت موبایل ها و گجت های پوشیدنی این کمپانی را در بازار بهبود ببخشند یا خیر؛ پرسشی که به یقین با گذر زمان پاسخش مشخص می شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato