دادگاه سوئد: ISPها موظف به برداشتن دسترسی کاربرانشان به سایت Pirate Bay نیستند

دادگاه سوئد: ISPها موظف به برداشتن دسترسی کاربرانشان به سایت Pirate Bay نیستند

دادگاه سوئد اعلام نموده که برخلاف بسیاری از دولت های اروپایی نمی تواند ISPها را مجاب کند که دسترسی کاربرانش به سایت اشتراک گذاری محتوای Pirate Bay را لغو نمایند.

براساس اعلام نشریه سوئدی TheLocal.se این حکم بعد از یک ماه رایزنی اعلام می گردد و به موجب آن شهروندان این کشور اروپایی همچنان قادر خواهند بود که به سایت مذکور دسترسی داشته باشند هرچند که محتوای دارای حق کپی را در اختیارشان قرار می دهد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

پرونده شکایت علیه این سایت توسط شرکت هایی نظیر یونیورسال موزیک، سونی موزیک، وارنر موزیک، نوردیسک فیلم و صنعت فیلم سوئد مطرح شد تا شرکت سوئدی Bredbandsbolaget که در زمینه ارائه اینترنت فعالیت دارد را مجاب نماید که همچون سایر کشورهای اروپایی، دسترسی کاربرانش به سایت مذکور را بردارد.

محض اطلاع تان، در انگلستان، هیچیک از شرکت های اصلی ارائه دهنده اینترنت طبق دستور دادگاه ها و مراجع قضایی این کشور اجازه دسترسی کاربران به سایت Pirate Bay را نمی دهند اما طرح همین مساله در دادگاه های سوئد نتیجه ای را برای شاکیان پرونده در بر نداشت.

این دادگاه اعلام کرده که Bredbandsbolaget مسئولیت نقض قانون کپی به واسطه اقدامات کاربرانش (یعنی بازدید از سایت مذکور و استفاده از محتوای آن با استفاده از سرویس این شرکت) را ندارد و طبق قوانین سوئد ارائه سرویس به این مشتریان به هیچ وجه منع قانونی ندارد و در نتیجه شرکت مورد بحث موظف به پرداخت هیچ جریمه ای هم نخواهد بود.

گفتنی است که امکان لغو این حکم همچنان از سوی یک مقام قضایی بالاتر وجود دارد، با این همه، گروهی که Bredbandsbolaget را به خاطر نقض کپی رایت به دادگاه کشانده موظف است که هزینه های حقوقی پرداخت شده توسط این شرکت را تا به اینجای کار پرداخت نمایند که رقمی بالغ بر ۱۵۰ هزار دلار خواهد بود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato