ترکیب هولولنز و Fusion 360 اتودسک تحولی بزرگ در زمینه های مهندسی و طراحی محصول رقم خواهد زد [تماشا کنید]

به لطف همکاری شکل گرفته میان مایکروسافت و کمپانی اتودسک احتمالاً در آینده ای نه چندان دور طراحان محصول و مهندسان شاخه های مختلف قادر خواهند بود تا ایده ها و طرح های خود را به شکلی بصری تر و واقع گرایانه تر پیاده سازی و تکمیل نمایند.

این دو کمپانی بنا دارند ابزار «Fusion 360» اتودسک را با هولولنز ردموندی ها یکپارچه سازی نمایند تا کاربران بتوانند پروژه های مربوط به آن را به صورت سه بعدی و واقع گرایانه ملاحظه کنند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Mobit

در همین راستا مدیر استودیوی هولولنز «Ben Sugden» می گوید این همکاری منجر به راهکارهایی خواهد گشت که تا به امروز نمونه ای مشابه آنها در دنیای طراحی محصول وجود نداشته.

وی می افزاید: «بر خلاف سایر فناوری ها هولولنز با بهره گیری از واقعیت افزوده می تواند مدل های سه بعدی را به صورت هولوگرافیک در دنیای واقعی به تصویر بکشد و به طراحان اجازه بدهد طرح های خود را با رزولوشن بالا و دارای بعد سوم ملاحظه کنند. هر طرح را می توانیم با ابعادی دقیق مشاهده کرده و آن را با مقیاسی مشخص نسبت به سایر اشیا دنیای واقعی بسنجیم و البته در کنار همه ی این موارد قادر خواهیم بود در اطرف آنچه در مقابل مان نقش بسته حرکت کرده و از زوایای مختلف مشاهده اش نماییم.»

بصری سازی فعلا کلیدی ترین نکته ی اعلام همکاری اتودسک و مایکروسافت در زمینه مورد اشاره در بالا محسوب می گردد و مسئولین اتودسک بر این باور هستند در نتیجه ی این همکاری تجربه ای را برای کاربران خود خلق خواهند کرد که توصیف آن از طریق لغات بسیار سخت است.

آنها به همین علت ویدئویی را منتشر کرده اند که در آن می توانیم ببینیم یک طراح صنعتی یا مهندس مکانیک چطور می تواند راهکار جدید را مورد استفاده قرار داده و بسیار ساده تر از گذشته به حل مسائل و رفع اشکال ایده ی خود بپردازد.

ناگفته نماند همکاری مایکروسافت و اتودسک از سال گذشته و حتی پیش از معرفی رسمی هولولنز در ماه ژانویه سال جاری میلادی آغاز شده و تا به امروز نیز ادامه یافته.

گارداینر، از مسئولان اتودسک، در پایان خاطر نشان می سازد فراگیر شدن کامپیوترهای هولوگرافیک و فناوری واقعیت افزوده بسیار زودتر از آنچه ما تصور می کرده ایم در حال رخ دادن است و احتمالاً‌ به زودی طراحان و مهندسین می توانند بهترین بهره برداری ها را از این تکنولوژی ها داشته باشند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟