سونی خرید کارخانه تولید سنسورهای دوربین توشیا را تایید کرد

سونی خرید کارخانه تولید سنسورهای دوربین توشیا را تایید کرد

سونی خرید کارخانه تولید سنسورهای دوربین توشیا را تایید کرد

اوایل آبان امسال بود که خبر دار شدیم شرکت سونی به دنبال خرید واحد توسعه سنسورهای دوربین توشیبا است. چند روز بعد هم سونی به طور ضمنی تایید کرد که می خواهد واحد تولید سنسور دوربین شرکت هموطن خود، یعنی توشیبا را خریداری کند.

حالا بعد از گمانه زنی های مختلف بالاخره این خرید رسماً علام شد و ژاپنی ها طی بیانه ای انجام آن را اعلام و رقم معامله را در حدود ۱۵۵ میلیون دلار اعلام کردند.

در بیانه فوق همچنین آمده است که این خرید شامل تمام سایت های تولید، تجهیزات و نیروی انسانی شاغل آنها خواهد بود و کلیه کارهای مربوط به انتقال مالکیت تا اواخر ماه مارچ سال ۲۰۱۶ نهایی می شود. این بخش قرار است زیرمجموعه ای از شاخه تولید نیمه هادی های سونی شود؛ شاخه ای از صنایع الکترونیک سونی که تماماً به تولید حسگرهای دوربین اختصاص دارد. البته باید دانست که توشیبا در کارخانه های واگذار شده علاوه بر حسگر دوربین، کنترلرهای حافظه های فلش خود را نیز تولید می کرده است.

در شرایطی که کسب و کار سونی در بسیاری از زمینه ها تا حدودی کساد و برخی محصولاتش فروش خوبی ندارند، اما سنسورهای دوربین سونی در کنار کنسول پلی استیشن،‌ از پرفروش ترین محصولات آنها در بازار به حساب می آید. بنابراین شرکت ژاپنی قصد دارد با افزایش توان تولید خود، علاوه بر پاسخگویی به نیاز مشتریان فعلی، سهم خود را هم در این حوزه از بازار باز هم افزایش دهد.

نظرات ۳۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل