فیسبوک امکان استریم زنده ویدئو را به اپلیکیشن iOS خود افزود

فیسبوک امکان استریم زنده ویدئو را به اپلیکیشن iOS خود افزود

از امروز کاربران آمریکایی اپلیکیشن iOS فیسبوک قادرند به استریم زنده ویدئو در این شبکه اجتماعی اقدام کنند. با افزودن این قابلیت، فیسبوک به میدان رقابت بزرگی پاگذاشته؛ جایی که سرویس هایی همچون پریسکوپ توئیتر و میرکت برای جلب بیشترین مخاطب به شدت در حال تلاشند.

بر خلاف پریسکوپ، در سرویس استریمینگ زنده فیسبوک تنها دوستان نزدیک و افراد مشترک در فید شما می توانند از آغاز استریم با یک اعلان مطلع شوند. ضمنا استریم ها در فیسبوک به صورت خودکار ذخیره می شوند تا بعدا و سر فرصت بتوان به مشاهده مجدد آنها پرداخت.

فیسبوک برای فراگیر شدن این قابلیت، در حال حاضر اجازه استریم ویدئو را برای افراد مشهور و دارای حساب های کاربری تأییدشده صادر کرده تا بتوانند با استریم ویدئوهای جذاب، کاربران را به استفاده از این قابلیت ترغیب کنند.

فیسبوک با افزودن این قابلیت به هسته اپلیکیشن پرچمدار خود و نه یک اپلیکیشن جداگانه، امیدوار است که بتواند به سرعت سرویس پریسکوپ توئیتر را پشت سر بگذارد. اما با توجه به استارت زودتر پریسکوپ در این عرصه، مطمئنا کار راحتی برای رسیدن به این هدف نخواهد داشت.

مضاف بر این، فیسبوک قابلیت دیگری تحت عنوان Collages را به اپلیکیشن iOS اضافه کرده که به کمک آن می توان چندین عکس و ویدئو را در یک کاشی زیبا روی تایملاین پست کرد. این کاشی ها از لحاظ ابعاد قابل تغییر هستند و در صورت لزوم می توان چینش عکس ها و ویدئوها در آن را تغییر داد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato