کورتانا به قابلیت «روزهای خاص» مجهز می شود

به لطف پیشرفت های همیشگی فناوری، دستیارهای صوتی موبایل نیز تعطیلات را جشن می گیرند و برنامه های ویژه برای این روزها دارند. البته منظور همه آنها نیستند و در این مطلب به طور اختصاصی در مورد دستیار دیجیتالی مایکروسافت موسوم به «کورتانا» قرار است صحبت کنیم که به روزرسانی شده و به این واسطه شاهد حضور قابلیت تازه ای به نام «روزهای خاص» در آن خواهیم بود.

«روزهای خاص» قابلیتی است که انواع خوشامدگویی ها، بازی ها و دیگر فعالیت های رایج در مناسبت های ویژه را در خود دارد و بر اساس تقویم در این روزها برنامه های جالبی ارائه خواهد داد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا بیشتر در مورد این امکانات برایتان توضیح دهیم.

نسخه جدید کورتانا در حال حاضر نه تنها برای ویندوزفون، بلکه برای پلتفرم اندروید نیز عرضه شده و کاربران موبایل های اندرویدی با نصب این اپلیکیشن می توانند از ویژگی تازه ی آن بهره مند گردند.

کاربران آیفون نیز می توانند به زودی در کنار سیری از قابلیت های دستیار شخصی مایکروسافت در اسمارت فون های خود استفاده نمایند. در حال حاضر، نسخه بتا از این اپلیکیشن از طریق سرویس TestFlight منتشر شده و در دسترس کاربران قرار دارد.

شرکت ساکن ردموند در پی به کار گیری کورتانا در سیستم عامل iOS است تا بدین طریق بتواند کاربران پلتفرم یاد شده را به استفاده از موبایل های مجهز به ویندوز تشویق و تحریک نماید.

هنوز معلوم نیست آیا نسخه مربوط به آیفون آن تا تعطیلات برای کاربران اپل مهیا خواهد شد یا خیر. اما کاربران ویندوزفون و اندروید می توانند از هم اکنون با آپدیت نمودن اپلیکیشن موردبحث از ویژگی روزهای خاص آن استفاه نمایند و مثلا منتظر باشند تا دستیار موبایلی شان در 25 دسامبر (ولادت حضرت مسیح) این روز را به آنها تبریک بگوید.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟