گروه Anonymous می خواهد داعش را در فضای آنلاین «به سخره بگیرد»

گروه Anonymous می خواهد داعش را در فضای آنلاین «به سخره بگیرد»

گروه هک Anonymous که پیشتر جنبشی ناتمام را علیه تروریست های داعش به راه انداخته بود، بیستم آذرماه را به عنوان روز «به سخره گرفتن داعش» اعلام کرده تا تعهد خود برای مخدوش کردن حضور این گروه تروریستی در فضای مجازی را به جای آورد.

اگر خاطرتان باشد، بعد از حوادث تروریستی پاریس که ماه گذشته اتفاق افتاد، Anonymous به داعش اعلان جنگ داد و از آن زمان تاکنون هزاران توئیت و حساب کاربری متعلق به این گروه را در شبکه های اجتماعی حذف کرد تا پلتفرم های ارتباطی اصلی آنها را به کلی از بین ببرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

حالا این گروه قصد دارد یک بار دیگر، جلوی گسترش روز افزون حضور داعش در فضای مجازی را بگیرد و برای این منظور نیز بر آن شده تا از طریق عکس های فوتوشاپ شده آنها را دست بیاندازد و اکانت هایشان در شبکه های اجتماعی را به مقامات گزارش دهد و در جریان جنبش خود از هشتگ #daeshbags استفاده خواهد نمود.

Anonymous همچنین می خواهد جنبش خود را به خارج از مرزهای دنیای دیجیتالی بکشاند و از آنها که قصد مشارکت در این حرکت را دارند درخواست کرده که با چاپ کردن همین عکس ها، جک ها و نظرات آنها را در دنیای واقعی نیز گسترش دهند.

البته سطح اثرگذاری این شیوه مبارزه هنوز هم مشخص نیست، اما روشن است که حرف و حدیث و اظهار نظر مردم در مورد آنها ابزار تبلیغاتی بسیار قدرتمندی خواهد بود.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato