۶ قانون طلایی جذب، برای اینکه از آهنربا هم جذابتر باشید

همه ی ما دوست داریم جذاب باشیم و هر روز در تلاشیم برای ارتقای سطح زندگی خود دیگران را به سمت خود جذب کنیم. سرمایه گذاران، کارمندان، رأی دهندگان، مشتریان، تأمین کنندگان، دوستان، شریک زندگی، فالوئرهای شبکه های اجتماعی؛ همه و همه نمونه هایی از گروه هایی هستند که افراد دوست دارند به سمت خود جذب کنند. جذابیتی که از آن صحبت می کنیم و برای رسیدن به اهداف خود در دنیای فوق رقابتی امروز به آن احتیاج داریم، بسیار فراتر از جذابیت فیزیکی و ظاهری است.

موفق ترین رهبران دنیای کسب و کار از ۶ استراتژی اصلی برای بالا بردن جذابیت خود بهره می گیرند. شما نیز می توانید با به کارگیری این ۶ رویکرد در شرکت، زندگی شغلی و جامعه ی خود به نتایج با ارزشی دست پیدا کنید.

در ادامه ی این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

۱- با علاقه رهبری کنید

وقتی خود شما در مورد ایده ها و اهداف بنیادین مأموریت خود اشتیاق داشته باشید، دیگران نیز به سمت شما و اهداف بزرگی که دارید جذب خواهند شد. به قول فردیناند فوخ، نظریه پرداز نظامی، «قدرتمند ترین سلاح روی زمین، روح یک انسان مصمم است».

۲- تظاهر نکنید

این روزها همه ی ما به دروغ سنج های پیشرفته ای مجهز هستیم؛ پس خودتان باشید. اصالت همیشه بر دروغ پردازی پیروز می شود. اعتماد دیگران به دست آوردنی است و ممکن است در چشم به هم زدنی به کلی نابود شود. از اینکه می خواهید خودتان واقعی تان باشید شرمسار نباشید و به آنچه هستید افتخار کنید.

۳- به جای جذاب بودن، مشتاق باشید

دیل کارنیگی درست می گفت. اگر واقعاً نسبت به دیگران از خود اشتیاق نشان دهید، آنها را به سوی خود جذب خواهید کرد. بیشتر شنوا باشید و کمتر حرف بزنید. سؤال بپرسید و سعی کنید درک کنید. از اینکه با این رویکرد چطور همه را به سمت خود جذب می کنید شگفت زده خواهید شد.

۴- خودتان را دست کم نگیرید

اگر خودتان و ایده هایتان را دست کم بگیرید و اعتماد به نفس لازم را نداشته باشید دیگران نیز شما را دست کم خواهند گرفت و به شما اعتماد نخواهند کرد. جذاب ترین ویژگی هر فردی در تلاش برای متقاعد کرد دیگران، اعتماد به نفس او است، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی شغلی. به باور های خود سخت پایبند باشید تا دیگران نیز به شما و توانایی هایتان ایمان بیاورند.

۵- منحصر به فرد باشید

دنیا به اندازه ی کافی «من هم همینطور» شنیده است. چه محصول خود را می فروشید، چه در تلاش برای اثبات خود یا دیدگاه خود به دیگران هستید، سعی کنید منحصر به فرد و متقاعد کننده باشید. به دنبال رؤیاهای خودتان بگردید، نسخه ی کپی برداری شده ی رؤیاهای دیگران به درد شما نخواهد خورد.

۶- تفاوتی ایجاد کنید

اگر به فکر پول درآوردن در ازای نابودی دنیای اطراف خود هستید شاید بهتر باشد در ایده ها و نقشه های خود تجدید نظر کنید. تنها در صورتی خودتان را نشان خواهید داد که سعی کنید گره ای از کار انسانها بگشایید و واقعاً در جهت ساختن دنیایی بهتر قدم بردارید. انسان های بزرگ به همین ترتیب درخشیده اند.

از این قوانین جاذبه نهایت استفاده را ببرید تا از بزرگ ترین و قدرتمند ترین آهنربا های دنیا نیز جاذبه ی بیشتری داشته باشید. روی آنچه هستید تمرکز کنید تا پول، دوستان، اعضای تیم، شریک زندگی، هواداران، حامیان و در نهایت موفقیت های روزافزون شما مثل بُراده های آهن دورتان صف بکشند.

مطالب مرتبط

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

چرا نباید زندگی را در کار خلاصه کرد؟

حدود یک سوم زندگی ما به کار کردن اختصاص دارد و مدت زمان زیادی هم برای ورود به دنیای کار آماده می شویم. به لحاظ تاریخی، کسی کار را برای معنا بخشیدن و هدفمند کردن زندگی در نظر نمی گرفت. انسان ها صرفاً کار می کردند تا گرسنه نمانند. معنا و هدف در زندگی از... ادامه مطلب

مشکلات، شکست ها و چالش های مدیران عرصه تکنولوژی در سال ۲۰۱۹

روزهای پایانی هر سال معمولا فرصت مناسبی است برای بررسی دستاوردها و شاید شکست های یک سال گذشته و برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف جدید.صنعت تکنولوژی در یک سال گذشته دستخوش تحولات فراوانی شد و موفقیت های بسیاری را در این عرصه شاهد بودیم. اما در این سال شکست ها هم کم نبودند و... ادامه مطلب

گوگل یک میلیارد یورو جریمه و مالیات به فرانسه پرداخت می‌کند

پس از 4 سال تحقیقات بالاخره گوگل موافقت کرده حدود یک میلیارد یورو به فرانسه بپردازد. دلیل پرداخت این است که گوگل فعالیت های مالیاتی خود را به طور کامل به سازمان های این کشور گزارش نکرده. بر اساس گزارش رویترز 500 میلیون یورو از این مبلغ، جریمه ای است که شامل حال این شرکت... ادامه مطلب

سابین تجارت آریا: آماده همکاری با استارت آپ‌ها و فین‌تک‌ها هستیم

شرکت سابین تجارت آریا از جمله مجموعه‌هایی است که با سرمایه‌گذاری بانک ایران زمین قصد دارد تحول عظیمی در بانکداری الکترونیک ایجاد کند و در این راه از مدیران کارکشته و قدیمی این حوزه کمک می‌گیرد.مهدی عباس نیا رییس هیات مدیره شرکت سابین تجارت آریا در نشست خبری این شرکت با اشاره به این موضوع... ادامه مطلب

چیلیوری و اسنپ فود به شورای ملی رقابت می‌روند؛ نبرد بر سر انحصار

«علیرضا صادقیان»، مدیرعامل هلدینگ «iiVentures» که چیلیوری یکی از زیرمجموعه‌های آن است در گفتگو با دیجیاتو خبر می‌دهد که چالش اخیر با اسنپ فود مبنی بر انحصارطلبی این شرکت را در شورای ملی رقابت مطرح کرده است. او همچنین می‌گوید که به احتمال زیاد جلسه رسیدگی به این موضوع در شهریور ماه برگزار می‌شود.همه چیز... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟