۶ قانون طلایی جذب، برای اینکه از آهنربا هم جذابتر باشید

همه ی ما دوست داریم جذاب باشیم و هر روز در تلاشیم برای ارتقای سطح زندگی خود دیگران را به سمت خود جذب کنیم. سرمایه گذاران، کارمندان، رأی دهندگان، مشتریان، تأمین کنندگان، دوستان، شریک زندگی، فالوئرهای شبکه های اجتماعی؛ همه و همه نمونه هایی از گروه هایی هستند که افراد دوست دارند به سمت خود جذب کنند. جذابیتی که از آن صحبت می کنیم و برای رسیدن به اهداف خود در دنیای فوق رقابتی امروز به آن احتیاج داریم، بسیار فراتر از جذابیت فیزیکی و ظاهری است.

موفق ترین رهبران دنیای کسب و کار از ۶ استراتژی اصلی برای بالا بردن جذابیت خود بهره می گیرند. شما نیز می توانید با به کارگیری این ۶ رویکرد در شرکت، زندگی شغلی و جامعه ی خود به نتایج با ارزشی دست پیدا کنید.

در ادامه ی این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

۱- با علاقه رهبری کنید

وقتی خود شما در مورد ایده ها و اهداف بنیادین مأموریت خود اشتیاق داشته باشید، دیگران نیز به سمت شما و اهداف بزرگی که دارید جذب خواهند شد. به قول فردیناند فوخ، نظریه پرداز نظامی، «قدرتمند ترین سلاح روی زمین، روح یک انسان مصمم است».

۲- تظاهر نکنید

این روزها همه ی ما به دروغ سنج های پیشرفته ای مجهز هستیم؛ پس خودتان باشید. اصالت همیشه بر دروغ پردازی پیروز می شود. اعتماد دیگران به دست آوردنی است و ممکن است در چشم به هم زدنی به کلی نابود شود. از اینکه می خواهید خودتان واقعی تان باشید شرمسار نباشید و به آنچه هستید افتخار کنید.

۳- به جای جذاب بودن، مشتاق باشید

دیل کارنیگی درست می گفت. اگر واقعاً نسبت به دیگران از خود اشتیاق نشان دهید، آنها را به سوی خود جذب خواهید کرد. بیشتر شنوا باشید و کمتر حرف بزنید. سؤال بپرسید و سعی کنید درک کنید. از اینکه با این رویکرد چطور همه را به سمت خود جذب می کنید شگفت زده خواهید شد.

۴- خودتان را دست کم نگیرید

اگر خودتان و ایده هایتان را دست کم بگیرید و اعتماد به نفس لازم را نداشته باشید دیگران نیز شما را دست کم خواهند گرفت و به شما اعتماد نخواهند کرد. جذاب ترین ویژگی هر فردی در تلاش برای متقاعد کرد دیگران، اعتماد به نفس او است، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی شغلی. به باور های خود سخت پایبند باشید تا دیگران نیز به شما و توانایی هایتان ایمان بیاورند.

۵- منحصر به فرد باشید

دنیا به اندازه ی کافی «من هم همینطور» شنیده است. چه محصول خود را می فروشید، چه در تلاش برای اثبات خود یا دیدگاه خود به دیگران هستید، سعی کنید منحصر به فرد و متقاعد کننده باشید. به دنبال رؤیاهای خودتان بگردید، نسخه ی کپی برداری شده ی رؤیاهای دیگران به درد شما نخواهد خورد.

۶- تفاوتی ایجاد کنید

اگر به فکر پول درآوردن در ازای نابودی دنیای اطراف خود هستید شاید بهتر باشد در ایده ها و نقشه های خود تجدید نظر کنید. تنها در صورتی خودتان را نشان خواهید داد که سعی کنید گره ای از کار انسانها بگشایید و واقعاً در جهت ساختن دنیایی بهتر قدم بردارید. انسان های بزرگ به همین ترتیب درخشیده اند.

از این قوانین جاذبه نهایت استفاده را ببرید تا از بزرگ ترین و قدرتمند ترین آهنربا های دنیا نیز جاذبه ی بیشتری داشته باشید. روی آنچه هستید تمرکز کنید تا پول، دوستان، اعضای تیم، شریک زندگی، هواداران، حامیان و در نهایت موفقیت های روزافزون شما مثل بُراده های آهن دورتان صف بکشند.

مطالب مرتبط

2015؛ سالی فوق العاده برای سیستم پرداخت دیجیتالی استرایپ

نزدیک به دو دهه پیش، پی پل دنیای تجارت الکترونیک را با مخفی کردن اطلاعات کارت اعتباری کاربران در تراکنش های آنلاین متحول کرد. امروز این نشان به سادگی می تواند به Stripe منتقل شود؛ استارتاپ پرداخت مالی ساکن سان فرانسیسکو که توسط دو برادر کارآفرین و جوان ایرلندی به نام های جان و پاتریک... ادامه مطلب

بهترین توصیه های تونی رابینز برای موفقیت و کامیابی

اگر برای موفقیت و کامیابی در دنیای کسب و کار به دنبال الگو می گردید به سختی می توانید کسی بهتر از تونی رابینز پیدا کنید. این نویسنده، سخنران و مربی، با وجود شروع متواضعانه ای که داشته، حالا ۳۸ سال است که در اوج به سر می برد. رابینز به رؤسای جمهور، ورزشکاران المپیکی،... ادامه مطلب

5 دام ذهنی متداول برای کارآفرینان

رابرت سوفیا مولفی موفق در حوزه کسب و کار است که کتاب های پر فروشی دارد و در زمان سخنرانی های عمومی اش به سختی می توان یک صندلی خالی پیدا کرد. او تاکنون جوایز زیادی را به خاطر آثارش دریافت نموده و شرکت های مختلفی از مشاوره های ارزشمندش در حوزه مالی بهره گرفته... ادامه مطلب

۴ مؤلفه ضروری یک استراتژی محتوایی موفق

بازاریابی محتوایی اهمیت دارد. هر کسی که تصمیم به راه اندازی کسب و کاری گرفته باشد به خوبی از این موضوع آگاه است (یا حداقل باید باشد). با این حال، آخرین آمار ها نشان می دهند تنها ۳۰ درصد از کسب و کار های B2B اعتقاد دارند استراتژی محتوایی شان اثربخش است و این نا امیدی... ادامه مطلب

6 راه ساده برای بهتر صحبت کردن

راز افراد اجتماعی و موفق، آن ها که عالی ارتباط برقرار می کنند چیست؟ یکی از مهمترین دلایلش شیوه صحبت کردن آن ها است. تن صدا، شدت، لحن و توجه به حرف هایی که از دهانمان بیرون می آید مهمترین موارد تاثیرگذار در این موضوع هستند. رهبران کسب و کار توجه فوق العاده ای روی برقراری ارتباط... ادامه مطلب

پنج باور غلط که آینده کاری را نابود می کنند

درباره باورهایی که افراد را در زندگی موفق تر می کند نوشته های زیادی وجود دارد، اما باورهایی نیز وجود دارند تا بر موفقیت افراد تاثیر منفی می گذارند. آنهایی که چنین باورهایی دارند انرژی لازم برای ساختن آینده شان را با دست خودشان نابود می کنند. یکی از آنها نباشید. در ادامه به پنج نمونه از... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x