ارزش سهام مایکروسافت ممکن است ظرف ۱۸ ماه آینده ۳۰ درصد رشد کند

ارزش سهام مایکروسافت ممکن است ظرف ۱۸ ماه آینده ۳۰ درصد رشد کند

ارزش سهام مایکروسافت ممکن است ظرف ۱۸ ماه آینده ۳۰ درصد رشد کند

موسسه تحلیلی-آماری «Barron's» به تازگی در گزارشی اعلام نموده که شاید ظرف ۱۸ ماه آینده ارزش سهام مایکروسافت ۳۰ درصد افزایش یابد، این موسسه یادآور شده که دلیل اصلی شرایط مذکور موفقیت و رشد چشم گیر کسب و کارهای مبتنی بر کلاود کمپانی ردموندی خواهد بود.

ناگفته نماند که در روز جمعه هفته ی گذشته بازارهای بورس مطرح در حالی به کار خود خاتمه دادند که هر سهم مایکروسافت ۵۴ دلار معامله می شد و حالا بر حسب برآیند های تازه گمانه زنی می شود ارزش این سهام در اواسط ۲۰۱۷ به ۷۰ دلار برسد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

«Barron's» در بخشی دیگر از گزارش خود خاطر نشان کرده در حالیکه سرویس ها و خدمات ابری مبتنی بر Azure مایکروسافت رشدی چشم گیر را تجربه می نمایند ولی هنوز از لحاظ ارزش و تقاضا در پشت سر کسب و کار مشابه و ۷ میلیارد دلاری آمازون قرار دارند.

این موسسه می افزاید هر چند فاصله یاران نادلا با همراهان بزوس در تجارت مورد بحث قابل توجه است اما رشد بازار خدمات پردازش ابری به قدری زیاد خواهد بود که پتانسیل های متعددی در آن نهفته باقی خواهد ماند و اهالی ردموند به سادگی خواهند توانست درآمد بیشتری را از آن به دست آورند.

البته نباید از یاد برد مایکروسافت در زیر سایه رهبر جدیدش، یعنی ساتیا نادلا، توانسته برخی دیگر از کسب و کارهایش همچون تجارت نرم افزار و سرویس آفیس خود را نیز رونقی دوباره بخشد. آفیس ۳۶۵ این روزها کاربران زیادی را به خود جذب کرده و به واسطه حضورش روی پلتفرم های گوناگون همچون OS X، iOS و اندروید همواره تعداد خدمات گیرندگان آن در حال زیادتر شدن هستند.

تمامی موارد یاد گشته در حالی رقم می خورند که بازار کامپیوترهای شخصی مطابق آمارها و اطلاعات موجود رو به افول می رود و البته حالا افزایش درآمد از سایر بازارها می تواند قدری از نگرانی مایکروسافت و مدیرانش در رابطه با کاهش رونق دنیای پی سی کم کند.

نظر شما در این رابطه چیست و فکر می کنید روزهای پیش رو برای غول نرم افزاری ساکن ردموند چگونه خواهند بود؟

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل