شرکت Hitachi Maxell باتری های قدرتمند جدیدی در دست تولید دارد

شرکت Hitachi Maxell باتری های قدرتمند جدیدی در دست تولید دارد

به نظر می رسد کم کم به دورانی که باتری ها قرار است جهشی اساسی داشته باشند نزدیک می شویم. مهندسین، فیزیکدان ها و شیمیدان ها طی سال های اخیر سخت مشغول بوده اند تا با حفظ اندازه باتری ها، کاری کنند تا انرژی بیشتری در آن ها ذخیره شوند. بنابراین شرکت های سازنده ابزارهای هوشمند مجبور نخواهند شد تا برای وضوح بیشتر نمایشگر، دستگاه خود را ضخیم تر کنند.

حالا، شرکت Hitachi Maxell، یکی از نامدارترین کمپانی های تولید کننده باتری پا به میدان گذاشته و باتری جدید خود را معرفی می کند. در حال حاضر، توسعه دهندگان باتری، با تعویض مواد شیمیایی به کار رفته در باتری ها سعی دارند ظرفیت را افزایش دهند و راهکار Hitachi Maxell هم جز این نیست.

در واقع، باتری های هیتاچی مکسل الکترودهایی دارد که توسط ترکیبات سیلیکون و کربنی پوشیده شده اند و این تکنولوژی را ULSiON نامیده است. با استفاده از ذرات ریز سیلیکون، مشکل عمده ای که باتری سازها حین استفاده از سیلیکون به عنوان ماده اصلی داشتند برطرف شده و حالا حتی فضای بیشتری هم در اختیار قرار گرفته است.

روی کاغذ، چنین ماده ای به مهندسین اجازه خواهد داد تا بسته هایی ۱۲ میلی متری با دو برابر ظرفیت پیشین را توسعه دهند. هیتاچی مکسل هنوز از زمان دقیق توسعه باتری های جدید خود پرده برنداشته اما امید می رود که این فناوری جدید، در زمینه افزایش کارایی دیوایس های پوشیدنی بسیار موثر باشد. باتری ULSiON در دومین نمایشگاه پوشیدنی های ژاپن که در تاریخ ۱۳ الی ۱۵ ژانویه ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد رونمایی می گردد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato