آشنایی با لانچیا دلتا؛ اسطوره کلاسیک دنیای رالی WRC

اخیرا خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه یک دستگاه لانچیا دلتا اچ اف اینتگرال اولوزن ۱ توسط شرکت حراجی RM  به فروش می رسد، قیمتی که این شرکت برای این خودروی افسانه ای در نظر گرفته ۱۳۱ تا ۱۶۵ هزار دلار است که رقمی در حد و اندازه برترین خودروهای اسپرت بازار است.

به هرحال انتشار این خبر بهانه ای شد که به بررسی این خودروی افسانه ای که در مسابقات رالی جهانی افتخارات بسیاری کسب کرده بپردازیم.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

لانچیا به منظور ورود به مسابقات رالی، توسعه ایده ساخت خودرویی موتور عقب را آغاز کرد. لانچیا برای این خودرو دو قابلیت اساسی را در نظر گرفت که شامل قرار گرفتن موتور در عقب خودرو و انتقال نیروی موتور به هر ۴ چرخ می شد.

1

پس از صورت گرفتن بررسی های لازم در سال ۱۹۷۹ اولین نسل لانچیا دلتا خط تولید را ترک کرد، لانچیا تولید نسل اول این خودرو را در ورژن های مختلف تا سال ۱۹۹۴ ادامه داد که افتخارات زیادی برای لانچیا در مسابقات رالی به ارمغان آورد، به همین دلیل از لانچیا دلتا به عنوان یکی از اسطوره های مسابقات رالی یاد می شود.

2

آن چیزی که خودروی مورد نظر ما را خاص می کند این است که از این لانچیای مخصوص مسابقات رالی فقط ۳۱۰ دستگاه تولید شده که به مناسبت ششمین قهرمانی لانچیا در مسابقات رالی جهانی در سال ۱۹۹۲ بوده است و باعث بالا رفتن ارزش کلکسیونی آن می شود.

3

این هاچبک دارای موتور ۴ سیلندر بنزینی به حجم ۲.۰ لیتر است که با کمک توربوشارژر می تواند توانی برابر با ۲۱۰ اسب بخار را تولید کند. نیروی موتور در لانچیا دلتا توسط گیربکس ۵ سرعته به هر ۴ چرخ منتقل می شود.

4

این خودرو دارای شماره سریال ۱۸۴ است که مالک  آن در دسامبر ۱۹۹۲ آن را از نمایندگی لانچیا تحویل گرفته و کاملا با دقت و سلیقه از آن نگهداری کرده است و تنها ۱۸.۰۰۰ مایل با آن رانندگی کرده است.

5

تمام لوازم اصلی خودرو کاملا طبق نمونه اولیه باقی مانده اند مانند: ست کلید ها، جعبه ابزار، رادیو و حتی برچسب گارانتی فروشنده هنوز بر روی شیشه عقب خودرو قابل مشاهده است.

6

لانچیا در سال ۹۳ نسل دوم لانچیا را معرفی کرد و تا سال ۹۹ تولید آن را ادامه داد، نسل سوم نیز از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ تولید شد، ولی این دو نسل هرگز نتوانستند محبوبیت و موفقیتی که نسل اول کسب کرد را به دنبال داشته باشند.

LANCHIA-5
از لانچیا دلتا S4 به عنوان یکی از اسطوره های دوران طلایی رالی قهرمانی جهان یاد می شود. قهرمان قهرمانان در رده خودروهای تا دندان مسلح موسوم به سری B که در نمونه های رالی بین ۳۵۰ الی ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت داشت و یکی از گران قیمت ترین خودروهای مسابقه ای کلکسیونی به شمار می آید.
7
لانچیا این روزهای به یکی از برند های اقماری و ضعیف زیر مجموعه فیات مبدل شده و شکوه و قدرت سال های اوج را از دست داده است.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟