اتوبوس های خودران در سال های آینده به کمک ناوگان حمل و نقل عمومی خواهند آمد

اتوبوس های خودران در سال های آینده به کمک ناوگان حمل و نقل عمومی خواهند آمد

ماشین های خودران چند سالی هست که بخشی از اخبار فناوری را به خود اختصاص داده اند و هر روز هم کمپانی های خودروساز بیشتری وارد این عرصه می شوند و شانس خود را برای تولید آنها امتحان می کنند.

از آنجا که خودروهای مستقل قادر هستند مسافران را از مبدا سوار کرده و در مقصدشان پیاده نماید، پس جالب تر این است که آنها را در ابعاد بزرگ تر ساخت و برای مثال به صورت اتوبوس ارائه نمود تا افراد بیشتری را در سطح شهر جا به جا نمایند. این کار موجب کاهش مصرف سوخت، آلودگی هوا و ترافیک شهری خواهد شد و مزایای بسیاری برای سیستم حمل و نقل خواهد داشت.

از این رو، بخش های حمل و نقل شهری در ایالت های اصلی کشور آمریکا در حال سرمایه گذاری برای ساخت اتوبوس های خودران است. مسئولان این امر همچنین به دنبال یافتن بهترین راه ها برای رساندن مسافران به مقصدشان نیز هستند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در همین راستا سخنگوی کمپانی بزرگ مرسدس بنز اظهار داشته: «وقتی رویای ساخت خودروهای بدون راننده محقق گشته، شکی نیست که اتوبوس های خودران نیز قادر خواهند بود در جاده ها تردد نمایند و به بخش اساسی سیستم های حمل و نقل شهری تبدیل شوند. اما بدون شک راننده ها نیز همیشه در وسیله حضور خواهند داشت تا در مواقع بحرانی کنترل را به دست بگیرند»

این را نباید فراموش کرد که یک اتوبوس بدون راننده مثل ماشین های کوچک نیست و عواقب و خسارات ناشی از عدم کنترل آن را نمی توان با ماشین های شخصی مقایسه کرد.

سازمان های دولتی دیدگاه ها متفاوتی در این زمینه دارند و در ضمن، هر ایالت نیز قوانین راهنمایی و رانندگی خاص خود را داراست. اما چیزی که می توان ادعا نمود این است که ماشین های خودران امنیت جاده ها را بیشتر می کنند و سفرها را نیز راحت تر خواهند نمود.

احتمالا تا ۱۰ سال آینده همه تکه های پازل این خودروها به درستی در کنار هم چیده خواهند شد و شاید شاهد راه افتادن خطوط اتوبوسرانی بدون راننده در شهرهای مختلف باشیم.

در آخر هم بد نیست یادآوری کنیم که اوایل مهر ماه سال جاری، شرکت چینی Yutong نخستین اتوبوس خودران خود را ساخته و در جاده های واقعی مورد آزمایش قرار داد. همچنین باید گفت که کمپانی بایدو نیز در نظر دارد سال ۲۰۱۸ میلادی نخستین اتوبوس بدون راننده خود را روانه خیابان های چین نماید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato