مدیرعامل سامسونگ: 2016 سال دشواری خواهد بود

مدیرعامل سامسونگ: 2016 سال دشواری خواهد بود

Kwon Oh-hyun مدیر عامل سامسونگ در نخستین روز کاری از سال جدید، اظهار داشت که سال سختی پیش روی این شرکت قرار دارد. این مدیر ارشد مدعی است که در سال ۲۰۱۶، شرکت ها رقابتی جدی را در بخش هایی نظیر چیپ و تلفن های هوشمند تجربه خواهند کرد.

Korea Investment که یک دفتر کارگزاری در این کشور است پیش بینی کرده که درآمدهای سه ماهه چهارم سامسونگ از میزان قابل انتظار کمتر خواهد بود.

در ماه اکتبر امسال، سامسونگ پیش بینی کرده بود که سود عملیاتی اش در جریان سه ماهه فعلی از میزانی که در سه ماهه سوم گزارش کرده بود پایین تر خواهد بود.

در جمعه پیش رو، این شرکت قصد دارد پیش بینی های مالی خود برای سه ماهه چهارم را به صورت رسمی اعلام نماید و اگر خاطرتان باشد، چندی پیش این کمپانی اعلام کرد که در سه ماهه چهارم سال مالی جاری، ضعیف ترین عملکرد را به لحاظ فروش قطعات از خود بر جای خواهد گذاشت.

حالا Korea Investment پیش بینی کرده که سود عملیاتی سامسونگ برای سه ماهه منتهی به دسامبر برابر با ۵.۴۱ میلیارد دلار خواهد بود که این رقم پایین تر از ۵.۷۸ میلیارد دلار پیش بینی شده قبلی است.

همانطور که تایید خواهید کرد علیرغم واکنش های مثبت مشتریان به تلفن های هوشمند پیشرفته این شرکت، رقابت بسیار سنگینی میان این کمپانی کره ای و دیگر تولید کنندگان موبایل های های-اند نظیر هوآوی وجود دارد و در بازار محصولات اقتصادی هم شرکت های چینی رقیب عرصه را برای این شرکت به شدت تنگ کرده اند.

از همین رو، بسیاری بر این باورند که سهم بالای سامسونگ از بازار موبایل دنیا تا حدود زیادی مرهون سری گلکسی J آن است. بسیاری از تحلیلگران باور دارند که مشکلات سامسونگ در این زمینه از نرم افزاری نشات می گیرد که محصولات این کمپانی را از دیگر رقبای اندرویدی اش متمایز نمی کند.

در هر حال، حتی اگر سامسونگ قصد داشته باشد تاچ ویز را برای سال ۲۰۱۶ میلادی بهینه سازی نماید، باز هم کند شدن روند جهانی فروش موبایل می تواند کنترل اوضاع را از دستان آن خارج نموده و اوضاع را برای واحد موبایل این شرکت دشوار کند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato