ارزش سهام اپل به کمترین میزان خود در ۱۵ ماه اخیر رسید

ارزش سهام اپل به کمترین میزان خود در ۱۵ ماه اخیر رسید

ارزش سهام اپل امروز با افتی ۴ درصدی (معادل ۴.۲۵ دلار) به ۹۶.۴۵ دلار رسیده است و این اولین باری محسوب می شود که قیمت سهام کمپانی مورد بحث در طول یکسال بیش از یکبار به زیر شاخص ۱۰۰ دلار می آید. ناگفته نماند که با پایان یافتن کار بازارهای مالی شاهد کمترین ارزش سهام برند ساکن کوپرتینو از ۱۶ اکتبر ۲۰۱۴ تا به امروز هستیم (ارزش سهام این شرکت در تاریخ یاد شده برابر با ۹۶.۲۶ دلار بوده).

با نگاهی به نوسانات ارزش سهام برند اول جهان در می یابیم روند نزولی عمدتاً‌ از زمانی آغاز شده که سرمایه گذاران و تحلیل گران با تردیدهایی در مورد آینده فروش آیفون رو به رو گشته اند. به یقین جدی ترین و موثرترین گزارش در این رابطه چند روز پیش و از جانب «Nikkei Asian Review» منتشر شد که اظهار می داشت اپل میزان تولید تلفن هوشمندش را ۳۰ درصد کاهش خواهد داد.

شاید در همین راستا باشد که این شرکت بلافاصله پس از انتشار گزارش یاد شده و با هدف مدیریت بحران، پای اپ استور را وسط کشید و اعلام نمود این واحد توانسته در طول سال ۲۰۱۵ درآمدی ۲۰ میلیارد دلاری را برای آنها به ارمغان بیاورد؛ هر چند که در این مبحث هم به عقیده ی کارشناسان نشانه هایی از افول دیده می شود. ضمناً‌ اهالی کوپرتینو یادآور شدند تنها در دو هفته ی پایانی سال فروشگاه نرم افزاری شان درآمدی ۱.۱ میلیارد دلاری داشته است.

گزارش اپل از فصل مالی جاری در ۲۷ ژانویه (۷ بهمن) منتشر خواهد شد و این شرکت به صورت رسمی اعلام خواهد نمود که در سه ماهه منتهی به دسامبر چه تعداد آیفون فروخته است. در حالیکه انتظار می رود در این گزارش نیز کوپرتینویی ها از رشد سالانه شان خبر بدهند، کارشناسان حدس می زنند شاید فعلاً‌ این آخرین سه ماهه ای باشد که اپل می تواند با افتخار راجع به ترقی اش سخن به میان آورد.

برآیند های کنونی می گویند در سه ماهه ی مرتبط به ماه مارس آیفون با تنزل فروش سالانه رو به رو خواهد شد و این موضوع ممکن است بر ساز و کار شرکت سازنده ی این محصول اثراتی دور از انتظار داشته باشد؛ حال باید دید تیم کوک و یارانش در پس پرده چه چاره ای برای روزهای سختی که در راه هستند اندیشده اند و آیا می توانند به سلامت از این طوفان عبور کنند یا خیر.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato