مروری بر افت و خیز "فیشر بادی"؛ بزرگترین کارخانه اتاق سازی و طراحی اتومبیل آمریکا

مروری بر افت و خیز

در صنعت خودروسازی نام های بزرگی هستند که با نوآوری و طراحی بی نظیرشان طرفداران و فعالان این حوزه را متحیر می کنند.

اکنون بعضی از این نام ها رو به اُفول هستند یا کاملا نابود شده اند، اما گذشته ی درخشانی دارند که روایت آن خالی از لطف نیست. فیشر بادی نیز مانند پینین فارینا، ایتال دیزاین و گیا، در زمینه طراحی و تولید بدنه خودرو فعالیت می کرد و بیشتر خودروهای کلاسیک آمریکایی بر روی بدنه ی خود نقش فیشر بادی را یدک می کشند.

در ادامه این مقاله با دیجیاتو همراه باشید.

فیشر بادی که در آغاز کارگاه کالسکه سازی بود، توسط برادران فیشر در سال ۱۹۰۸ در دیترویت میشیگان تاسیس شد. برای سال های متمادی فیشر بادی جزئی از جنرال موتور بود.

در سال ۱۹۸۰ به عنوان یک برند مستقل به تدریج کار آن متوقف شد و با دیگر بخش های جنرال موتورز ادغام شد.

فیشر بادی امروزه به عنوان fisher and company شناخته می شود. نامی که برای همگان یادآور عنوان بهترین کارخانه تولید اتاق خودروهای جنرال موتورز شناخته است.

در دهه ۱۹۹۰ بر روی درهای محصولات جنرال موتورز، نماد body of fisher گذاشته می شد.

2

آغاز کار fisher body بر می گردد به مغازه ی گاری فروشی در نوروالک اوهایو در اواخر دهه ۱۸۰۰.

لورنس بی فیشر و همسرش مارگارت تیزن یک خانواده پرجمعیت و بزرگ داشتند که شامل ۱۱ فرزند بود. هفت تن از آنها پسر بودند که همه آنها بخشی از شرکت fisher body در دیترویت شدند.

لورنس و مارگارت در اوهایو در ۱۱ می ۱۸۷۶ ازدواج کردند و مارگارت بعد مرگ همسرش در کوچه ی لانگ فلو ۱۰۱ در دیترویت ساکن شد.

برادران فیشر شامل: فردریک جان، چارلز توماس، ویلیام اندرو، لورنس پیتر، ادوارد اف، الفرد جی و وارد ای بودند.

3

در سال ۱۹۰۴ و ۱۹۰۵ دو برادر بزرگتر فردریک و چارلز به دیترویت آمدند، محلی که عمویشان آلبرت فیشر کار استاندارسازی اتاق خودروها را شروع کرده بود.

دو برادر کار در شرکت c.r.wilson را شروع کردند جایی که سرآغاز کار دو برادر برای تولید بدنه برای تولیدکننده های اتوموبیل بود.

FISSHER-1
فیشر بادی، همچون پنین فارینا، ایتال دیزاین و بسیاری کمپانی های طراحی خودرو دیگر در سطح جهان در چند سال اخیر با مشکلات اقتصادی روبرو شده است.

 

با کمک مالی از طرف آلبرت در ۲۲ جولای ۱۹۰۸ فردریک و چالز فیشر شرکت فیشر بادی را راه اندازی کردند، بعد از مدتی عموی آنها خواست که از شرکت بیرون بیاید و برادران سرمایه ی مورد نیاز خود را از طریق تاجر دترویتی لویز مندلسون فراهم کردند.

این امر او را به یک سهامدار و مدیر تبدیل کرد. در خلال این زمان چارلز و فردریک فیشر ۵ برادر خود را وارد این عرصه کردند.

فردریک فیشر بدنه کادیلاک اوس سولا Cadillac Osceola را در شرکت c.r.wilson ساخت. در شروع کار شرکت در سال ۱۹۱۰ بدنه کادیلاک و بیوک را تولید می کردند.

One of the most frequently-immitated shots in the plant is the looping of the track. This photograph was directly inspired by a similar picture by Yves Marchand and Romain Meffre.

در اوایل کار شرکت، برادران فیشر طرح های جدید بدنه و اتاق خودرو را ابداع کردند، به دلیل اینکه بدنه اتومبیل ها قدرت تحمل و ایستادگی در برابر تکان های موتورهای جدید را نداشتند.

در سال ۱۹۱۳ شرکت فیشر بادی ظرفیت تولید ۱۰۰۰۰۰ اتاق در اواسط سال را داشت و مشتری های آن شامل فورد، کریت krit، چالمرز chalmers ، کادیلاک و Studebaker بودند.

در سال ۱۹۱۴ آنها به گونه ای پیشرفت کردند که به بزرگترین تولید کننده بدنه ی خودرو در جهان تبدیل شدند. یکی از دلایل موفقیتشان توسعه بدنه های چوبی قابل تعویض بود که مانند بدنه کالسکه به جفت کردن با دست نیاز نداشت.

در سال ۱۹۱۶ موسسه به شرکت سهامی فیشر بادی تبدیل گشت. ظرفیت آن به ۳۷۰۰۰۰ بدنه در نیمه سال افزایش پیدا کرده بود و مشتری های آن شامل abbot، بیوک، کادیلاک، chalmers، chandler، شورلت، churchfiel، elmore، emf، فورد، herreshoff، hudson، krit، الدزمبیل، پاکارد، رگال و Studebaker بودند.

The plant, a few years after it closed.
یکی از ساختمان های فیشر بادی، چند سال بعد از توقف فعالیت، یکی از عظیم ترین کمپانی های خودروسازی آمریکا پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ عملا از چرخه رقابت خارج شد

در سال ۱۹۱۹ آلبرت کاهن albert kahn طراحی ساختمان ۲۱ (کارخانه فیشر بادی) را بر عهده گرفت.

این ساختمان حالا قسمتی از حوزه تاریخی صنعتی خیابان piquette می باشد. در آن زمان شرکت بیشتر از ۴۰ ساختمان داشت که مساحت آن ۳۷۰۰۰۰۰ متر مربع بود.

6

در ۱۹۱۹ در معامله ای جنرال موتورز ۶۰ درصد سهمیه شرکت را خرید. در سال ۱۹۲۵ شرکت فیشر امتیاز ساخت بدنه فلزی Fleetwood را خرید و در سال ۱۹۲۶ به صورت کامل با جنرال موتورز ادغام شد.

فیشر بادی در سال ۱۹۸۴ به عنوان یک نام بزرگ در صنعت خودروسازی به دوران اُفول خود نزدیک شد.

از ابتدای کار در مغازه ی کالسکه سازی در نوروالک اوهایو تا فروش آن در سال ۱۹۱۹ و ۱۹۲۶ به جنرال موتورز، شرکت فیشر که توسط برادران فیشر ساخته شده بود، یکی از بزرگترین شرکت های تولیدی در جهان بود.

شرکت ۶۵۰ کیلومتر مربع از جنگل را در اختیار داشت و از چوب، کارپت و غیره استفاده می کرد و نسبت به دیگر تولیدکنندگان در جهان به مراتب قدرت بیشتری داشت.

7

فیشر بیش از ۴۰ عدد ماشین آلات و دستگاه داشت و بیش از ۱۰۰۰۰۰ کارگر در شرکت مشغول به کار بودند. فیشر بادی در هر نوع پیشرفت و توسعه در وسایل و طراحی اتومبیل پیشگام بود که شامل بدنه ی عایق در برابر رطوبت نیز می شد.

Fisher P-75A

کمپانی فیشربادی در دو جنگ جهانی اول و دوم مشغول تولید هواپیما و تانک بود. آلفرد جی فیشر طراح هواپیما در شرکت فیشر بادی بود، فیشر بادی جنگنده سنگین eagle p-75 را توسعه داد که البته در نهایت به طرحی ناموفق بدل شد.

در ۱۴ آگوست ۱۹۴۴ برادران فیشر از جنرال موتورز جدا شدند تا وقت بیشتری را به علاقه مندی های خود اختصاص دهند که شامل ساختمان فیشر در بولوارد گراند غربی در دیترویت می شود.

FISSHER-2
بسیاری از خودروهای رویایی دهه ۶۰ ماحصل هنر و مهارت طراحان و مهندسان کمپانی فیشر بودند.

برادران همچنین می خواستند شرکت Hudson motors را از آن خود کنند که پیشنهادشان کمی برای بازار پایین بود و این تلاش توسط سهامداران رد شد.

در ۱۹ ژانویه ۱۹۷۲ آخرین برادر نیز فوت کرد، هفت برادر میلیون ها دلار به مدارس و کلیساها و دیگر موسسات خیریه کمک کردند و در اینگونه کارها فعال بودند. خانواده فیشر کار خود را با کمک شرکت سهامی فیشر در تولید وسایل مربوط به خودرو ادامه دادند.

9

در ۲۲ جولای ۲۰۰۸ شرکت فیشر تولید اتوبوس GTB-40 را که یک اتوبوس الکتریکی و هیبریدی بود را آغاز کرد.

fissher-5

fissher-4
فیشر بادی حالا در قالب یک کمپانی قطعه سازی با بسیاری از خودروسازان بزرگ جهان همکاری دارد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato