همه چیز درباره آیفون 13
درآمد اینتل نسبت به سال قبل یک درصد کاهش یافته است

درآمد اینتل نسبت به سال قبل یک درصد کاهش یافته است

اینتل امروز گزارش مربوط به عملکرد مالی خود در سه ماهه چهارم ۲۰۱۵ را منتشر کرد و آنطور که آمار و ارقام نشان می دهند، دوران طلایی کامپیوترهای شخصی برای این شرکت به سر آمده است.

البته این شرکت مدعی شده که رکوردهای تازه ای را برای درآمدهای سه ماهه اش به ثبت رسانده اما ۱۴.۹ میلیارد دلار درآمد آن در سه ماهه اخیر تنها یک درصد نسبت به آنچه در بازه زمانی سال قبل به دست آورده بود بیشتر شده است و درآمد سالانه آن در ۲۰۱۵ نیز یک درصد از سال قبلش پایین تر گزارش شده است.

روز گذشته، شرکت گارتنر گزارش خود از فروش جهانی پی سی را منتشر کرد که کاهشی ۸.۳ درصدی را در بازار این محصول نشان می داد. البته مدیران مالی اینتل از نزدیک، این افت فروش را تحت نظر گرفته اند و در گزارشات خود اعلام داشته اند که درآمد شرکت از واحد Client Computing با کاهش سال به سال ۸ درصدی مواجه بوده است.

این بخش که عنوان بزرگ ترین واحد اینتل را دارد در حدود سه پنجم از درآمدهای آن را می سازد و افت فروش به وجود آمده در این بخش اثرات منفی خود را روی واحد نرم افزار و خدمات آن نیز گذاشته است.

خوشبختانه دیتاسنترهای اینتل که دومین واحد بزرگ آن را می سازند، رشدی ۱۱ درصدی را در درآمد سالانه خود داشته اند و بخش مربوط به اینترنت اشیاء و راهکارهای حافظه پایدار نیز ظاهرا عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته است.

به گفته Brian Krzanich مدیر عامل اینتل، گزارشات مربوط به عملکرد مالی ما در سال ۲۰۱۵ نشان می دهند که اینتل در حال توسعه است و استراتژی اتخاذ شده مان موثر بوده است. امسال نیز در نظر داریم که با تقویت زیرساخت های مربوط به دنیای هوشمند این رشد و پیشرفت را ادامه دهیم.

البته پیشرفتی که مدیرعامل اینتل از آن سخن می گوید در جریان نمایشگاه CES کاملا مشهود بود. هفته گذشته این شرکت دستگاه هایی را در معرض دید عموم قرار داد که می توانستند حرکات کاربران و وضعیت سلامتی شان را پایش نمایند. این شرکت همچنین چیپ و تعدادی حسگر را به نمایش گذاشت که قرار است از آنها در هاوربردها و پهپادها استفاده شود و متاسفانه خبری از لپ تاپ های جدید در غرفه آن نبود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato