فروش تلفن های هوشمند شیائومی در سال 2015 پایین تر از سطح توقع آن بوده است

فروش تلفن های هوشمند شیائومی در سال 2015 پایین تر از سطح توقع آن بوده است

در دسامبر گذشته، شیائومی اظهار داشت که میزان فروش اسمارت فون های خود در سال ۲۰۱۵ را اعلام نمی کند و همین مساله این گمان را در ذهن بسیاری به وجود آورد که حتما اوضاع برای آن خوب نبوده و شیائومی نتوانسته ۸۰ الی ۱۰۰ میلیون دستگاه موبایل مد نظر خود را به فروش برساند.

امروز این شرکت نشان داد که تردیدهای مطرح شده در این باره درست بوده اند. براساس مطلبی که توسط لین بین، مدیرعامل این شرکت در سایت Weibo منتشر شده است، کمپانی مورد بحث در سال گذشته میلادی ۷۰ میلیون دستگاه تلفن هوشمند فروخته است.

این رقم البته رشدی ۱۶ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد اما با در نظر داشتن شیب صعودی افزایش فروش اسمارت فون های آن در سال ۲۰۱۴ (یعنی افزایش ۲۲۶ درصدی) می توان گفت که افتی قابل توجه محسوب می شود.

xiaomismartphone

گفتنی است که این غول تکنولوژی چینی پیشتر در نظر داشت برای سال ۲۰۱۵ میلادی، صد میلیون دستگاه موبایل را وارد بازار کند که بعدها با در نظر داشتن شرایط آن را به رقم ۸۰ میلیون تقلیل داد.

جالب است بدانید که رشد سریع فروش محصولات، از جمله نقاط قوت این شرکت در بازار اسمارت فون و مایه مباهات آن در طرح های بازاریابی اش بوده اما حالا روشن است که با کوچک شدن ادامه دار بازار داخلی چین و رشد اندک بازار کشورهای دیگر، لازم است که چشم بادامی های چینی، استراتژی های دیگری را برای فروش محصولات خود در نظر بگیرند.

احتمالا دیگر کسب و کارهای این شرکت که شامل تجارت الکترونیک و خدمات اینترنتی می شوند باید همچون موبایل های آن در بازار غوغا کنند، تا شرایط کنونی تغییر یابد و شیائومی بار دیگر روزهای خوش گذشته را تجربه نماید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato