دادگاه عالی آمریکا بعد از 9 سال به پرونده شکایت از نقص فنی اکس باکس 360 رسیدگی می کند

دادگاه عالی آمریکا بعد از 9 سال به پرونده شکایت از نقص فنی اکس باکس 360 رسیدگی می کند

نه سال پیش، پرونده قانونی نامتعارفی از سوی یکی از طرفداران کنسول اکس باکس ۳۶۰ کمپانی مایکروسافت تشکیل شد و وی، شکایت خود نسبت به نقص فنی کنسول مورد بحث و نیز خط افتادن روی دیسک بازی های ویدیویی را به دادگاه عالی ایالات متحده برد.

روز جمعه گذشته، تصمیم بر آن گرفته شد که پرونده مسئله مذکور بار دیگر باز شده و مورد بررسی قرار گیرد. شاکی پرونده مدعی است که نقصی فنی در کنسول اکس باکس ۳۶۰، سبب می شود که به دیسک بازی های ویدیویی صدمه وارد شود و به دلیل ایجاد خط و خش روی دیسک، دیگر قادر به استفاده از آن نخواهید بود.

پرونده این موضوع، تا به حال از چندین مرحله قانونی عبور کرده؛ اما با این حال هیچوقت دادگاه رسمی مربوط به آن تشکیل نشد. در همین حال، کمپانی ردموندی عقیده دارد که نباید پرونده وارد مراحل رسمی شود چرا که ادعاهای شخص شاکی پیش از این رد شده و البته، مسئله مربوط به بیش از ۹ سال پیش است و حالا با نسلی جدید از کنسول های بازی روبرو هستیم.

شاهدان پرونده می گویند که مایکروسافت از وجود این مشکل و خط افتادن روی دیسک های داخل کنسول باخبر بوده است؛ مشکلی که در صورت جا به جا کردن کنسول و یا قرار دادن آن به صورت عمودی رخ می داد. از سوی دیگر، یکی از شاهدان پرونده، که خود برنامه نویس نیز هست، گفته که مایکروسافت حداقل سه راه حل برای برطرف کردن مشکل پیش روی داشته که یکی از آن ها، تنها ۵۰ سنت به هزینه تولید دستگاه می افزود.

در هر صورت، پرونده مورد بحث سبب شد که مایکروسافت تا سال ۲۰۰۸ میلادی، بیش از ۵۵۰۰۰ گزارش درباره این مسئله دریافت کند. اما مایکروسافت نیز معتقد است که این اشکال، تنها در صورت استفاده نادرست از دستگاه و از سوی مخاطب به وجود می آید. کنسول نسل هفتمی اکس باکس ۳۶۰ در سال ۲۰۰۵ عرضه شد و تا به امروز بیش از ۸۴ میلیون واحد فروخته است.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato