کمپانی Total Recall از پالمر لاکی به دلیل نقض قرارداد شکایت کرد

کمپانی Total Recall از پالمر لاکی به دلیل نقض قرارداد شکایت کرد

حتی با این که دیگر تا عرضه هدست واقعیت مجازی آکیلس ریفت به بازار زمان زیادی باقی نمانده، به نظر می رسد پالمر لاکی، مدیر کمپانی آکیلس وی آر، هنوز باید با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کند. بر کسی پوشیده نیست که بعد از رونمایی رسمی از قیمت ۶۰۰ دلاری هدست ریفت، بسیاری از مخاطبان واکنشی جدی به این مسئله نشان دادند و در نهایت لاکی مجبور به عذرخواهی شد.

اما دردسر جدید لاکی، احتمالا بسیار جدی تر از مسائل قبلی خواهد بود و به نظر می رسد که بر وجهه عمومی وی نیز تاثیرگذار باشد؛ چرا که به گزارش رویترز، پالمر لاکی به دلیل تخطی از قرارداد کاری خود، مورد شکایت قرار گرفته و پرونده وی در حال عبور از بخش های نخست اداری است.

این پرونده قضایی توسط کمپانی Total Recall Technologies تشکیل شده؛ شرکتی که اصرار دارد در سال ۲۰۱۱، قراردادی با لاکی امضا کرد تا هدست واقعیت مجازی خاصی برای آن ها توسعه دهد. در شکایت آمده که لاکی نه تنها این قرارداد را نقض کرده، بلکه از اطلاعات به دست آمده در پروسه کار با Total Recall برای توسعه آکیلس ریفت نیز استفاده نموده است.

شکی نیست که پالمر لاکی و آکیلس، سخت در تلاش اند تا در حال حاضر از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنند. اما در هر صورت اگر پرونده مورد بحث دلایل قانع کننده ارائه کند، سایه ای سنگین روی آینده این پروژه کیک استارتری قرار خواهد گرفت؛ پروژه ای که به زعم بسیاری، انقلابی در صنعت واقعیت مجازی به وجود خواهد آورد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato