شرکت VirnetX مبلغ 532 میلیون دلار را به خاطر نقض پتنت از اپل طلب کرده است

شرکت VirnetX مبلغ 532 میلیون دلار را به خاطر نقض پتنت از اپل طلب کرده است

شرکت VirnetX از اپل درخواست کرده است که مبلغ ۵۳۲ میلیون دلار را به خاطر استفاده از تکنولوژی مورد استفاده در سرویس های ارتباطی اش نظیر FaceTime و iMessage بپردازد چراکه پتنت آن تکنولوژی به نام این شرکت ثبت شده است.

در درخواستی که VirnetX برای یکی از قضات دادگاه فدرال ارسال کرده آمده است:

اپل منصفانه بازی نکرده است. آنها بدون اجازه از اموال معنوی شرکت VirnetX استفاده کرده اند.

Greg Arovas وکیل اپل نیز اظهار داشت که این شرکت به «رعایت انصاف و حفاظت از اموال معنوی» پایبند است و VirnetX نیز با بهره گرفتن از این مساله «مرتبا پایش را از گلیم خود درازتر کرده» و پول «بیشتر و بیشتر و بیشتری» طلب می کند.

در سال ۲۰۱۲ این شرکت پس از دستور یکی از قضات آمریکا مبلغ ۳۶۸ میلیون دلار را از اپل دریافت کرد و آن حکم در سال ۲۰۱۴ میلادی به واسطه دستوراتی که به قاضی دادگاه داده شده لغو گردید.

اما درخواستی که به تازگی از سوی این شرکت تسلیم مراجع قضایی ایالات متحده آمریکا شده است به سال ۲۰۱۰ میلادی و دو پتنت دیگر در زمینه شبکه های خصوصی مجازی باز می گردد. دادگاه تجدید نظر که در هفته آتی نیز ادامه پیدا خواهد کرد به میزان قابل توجهی روی تشخیص این مساله تاکید دارد که آیا پتنت های شاکی در FaceTime یا iMessage نقض شده اند یا خیر.

گفتنی است که بخش اعظمی از درآمدهای شرکت VirnetX از محل اعطای مجوز پتنت هایش به دست می آید. Arovas در این رابطه گفت، اگر بخواهیم مساله نقض پتنت های این شرکت را به صورت موردی در نظر بگیریم، مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار درخواستی از مایکروسافت به خاطر مسائل مشابه کمتر از یک دهم پولی است که هم اکنون از اپل طلب کرده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato