کوچکترین موتور بر روی بزرگترین ب ام و؛ مدلی ویژه برای بازار ترکیه، چین و ایران

کوچکترین موتور بر روی بزرگترین ب ام و؛ مدلی ویژه برای بازار ترکیه، چین و ایران

ب ام و ۲۰۰۲ در اوایل دهه ۷۰ میلادی اولین خودرو اروپایی بود که به توربوچارجر تجهیز شد. پس از این مدل یکی از نمونه های سری هفت (۷۴۵i) نیز به عنوان یک سدان لوکس و بزرگ با موتور توربو راهی بازار فروش ب ام و شد.

اما استهلاک زیاد و پیچیدگی های تعمیر و نگهداری باعث شد که ب ام و تا سال ۲۰۰۷ به فکر استفاده مجدد از موتورهای توربو نیافتند و حتی به عنوان یکی از خودروسازان پیشرو و سنتی در تولید موتورهای اتمسفریک (فاقد سوپرچارجر و توربو) شناخته شود.

حالا اما شرایط به کلی تغییر کرده است و اغلب خودروسازان جهان به فکر تولید موتورهای توربو افتاده اند تا قوانین سخت گیرانه آلایندگی را رعایت کنند.

BMW-1
موتور جدید b48 ب ام و

ب ام و پس از عرضه موتور بسیار موفق چهار سیلندر و توربو ۲.۰ لیتری خود، موسوم به N20 که شامل تمام ب ام و های چهارسیلندر موجود در ایران در سال های اخیر نیز می شود، مدل جایگزین این موتور را با کد فنی B48 طراحی کرده است.

این موتور تازه قدرت بیشتر و مصرف سوخت کمتری را نسبت به N20 ارائه می دهد. به شکلی که قدرت موتور به ۲۵۸ اسب بخار افزایش یافته و شاهد کاهش مصرف سوخت تا حدود ۵.۷ لیتر (در سیکل ترکیبی) هستیم.

این در حالیست که تا حدود سال ۲۰۰۹ برای تولید چنین قدرتی از یک موتور شش سیلندر ۳.۰ لیتری با مصرف سوخت نزدیک به دو برابر این رقم استفاده می شد.

حالا ب ام و قصد دارد برای بازار های اقتصادی با قیمت سوخت زیاد، حتی این موتور کوچک را بر روی سدان لوکس و فول سایز سری هفت خود ارائه دهد.

BMW-2

خودرو مذکور با کد فنی ۷۳۰i و ۷۳۰il (مدل لانگ با فاصله محوری بیشتر) شناخته می شود و در ابتدای امر در بازار لوکس پسند چین و بازار خاص ترکیه (با قیمت سوخت بسیار بالا) به عنوان یک سدان لوکس اقتصادی عرضه می شود.

برای بازار ایران قانون سخت گیرانه و عجیبی تحت عنوان ممنوعیت واردات خودروهای لوکس (با حجم موتور بیش از ۲.۵ لیتر) وجود دارد که با این موتور شامل حال ۷۳۰i نمی شود و از این رو امکان واردات این خودرو به ایران نیز وجود دارد.

با این حال تصور نکنید که ۷۳۰i خودرو سریعی نیست. به لطف عملکرد فوق العاده موتور در زمینه تولید گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر در دور موتور پایین و گیربکس هشت سرعته، این سدان بزرگ جثه می تواند تندی ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را ظرف ۶.۲ ثانیه تجربه کند که رقمی تحسین برانگیز و نسبتا سریعی به حساب می آید.

آلایندگی ۱۳۳ گرم به ازای هر کیلومتر و محدودیت سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت از دیگر ویژگی های این خودرو لوکس و جذاب است.

BMW-3

با این حال قیمت نهایی این مدل در بازار چین هنوز تعیین نشده است اما قیمت در نظر گرفته شده برای بازار ترکیه با توجه به عوارض بالای این کشور در حدود ۱۹۳ هزار یورو اعلام شده است که رقم وحشتناکی نسبت به سایر کشورهای به نظر می رسد.

به روز رسانی: در طی روزهای اخیر (هفته اول دی ماه ۱۳۹۵) نسل جدید ب ام و سری هفت با این پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری (کد ۷۳۰i) سرانجام در تهران رونمایی شد و بر اساس اطلاعات اولیه قیمت سری هفت جدید بسته به نوع آپشن ها از ۷۰۰ تا ۷۶۰ میلیون تومان متغییر خواهد بود که رقم گزافی برای مدل پایه ب ام و سری هفت به نظر می رسد.

با این حال به دلیل توقف واردات خودروهای لوکس و بزرگ در طی سال های اخیر، قیمت این سری هفت جدید عملا با نسل قبلی مرسدس بنز s class برابری می کند و از این رو برای مشتریان خاص خودروهای لوکس، خرید این مدل از ب ام و نسبت به انتخاب مرسدس بنز های قدیمی و پا به سن گذاشته توجیه فراوانی دارد.

benz-7

از سوی دیگرعرضه گسترده نسل تازه سری هفت می تواند به کاهش قیمت نسل های قبلی مرسدس بنز s class و حتی پورشه پانامرا منجر شود.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato