همه چیز درباره آیفون 13
مدیرعامل پورشه: ماشین های ما را به خاطر لذت رانندگی می خرند نه قابلیت های خودران

مدیرعامل پورشه: ماشین های ما را به خاطر لذت رانندگی می خرند نه قابلیت های خودران

حتما قبول دارید که ماشین های خودران آینده صنعت خودرو را می سازند. دست کم باید بگوییم این همان فرضیه ای است که بسیاری از ما امیدواریم به واقعیت بپیوندد و در رویاهای خود جهانی را متصور می شویم که در آن ماشین ها بدون آنکه راننده ای داشته باشند از این سو به آن سو می روند و راننده ها صرفا نقش ناظر را در آنها ایفا می کنند.

این روزها، به هر نقطه ای که بنگرید، در خواهید یافت که شمار شرکت های فعال در صنعت خودرو و تکنولوژی که به حوزه ماشین های بدون راننده روی آورده اند مرتبا زیاد و زیادتر می شود؛ حالا دیگر مرسدس، تسلا، گوگل و حتی اپل نیز گوشه چشمی به این محدوده دارند.

در این میان پورشه یکی از نام هایی است که صبورانه در حاشیه مانده و نظاره گرد اوضاع است. الیور بلام مدیرعامل این شرکت در همین رابطه گفته است: هیچکس پورشه نمی خرد چون مردم دوست دارند ماشین شان را دیگری هدایت کند به خصوص اگر آن شخص دوم یک کامپیوتر پیشرفته باشد.

بلام که با یک روزنامه محلی در آلمان مصاحبه کرده با انتقاد از این رویکرد اینطور گفت: «آدم پورشه می خرد که خودش پشت آن بنشیند».

او در ادامه گفته است: و در تمام طول مسیر حرکت به خانه، موبایل تان باید درون جیب تان باشد نه در دستانتان. اینجا ممکن است برخی اینطور استدلال کنند که «ما را مدهوش جذابیت های ماشین های خودران کرده اند بی آنکه یک گام به عقب برگردند و از خود سوال کنند که آیا اصلا مردم این تکنولوژی را می خواهند یا خیر؟»

پورشه از بزرگان صنعت خودرو محسوب می شود و این سکونش را نمی توان به بی اطلاعی آن از چشم انداز آتی صنعت خودرو تعبیر کرد. شرکت مورد بحث به خوبی از حرکتی که به سمت ماشین های الکتریکی صورت گرفته آگاه است و بارها و بارها از طرح ها و برنامه های خود برای ارائه خودروهای هیبریدی و الکتریکی در آینده خبر داده است.

نکته دیگری که باید به آن اشاره گردد این است که پورشه علاوه بر برنامه ریزی هایش برای ارائه یک رقیب تمام الکتریک برای خودروهای تسلا (با نام میشن ای) در نظر دارد یک مدل هیبریدی از ۹۱۱ را هم با برد حدودی ۵۰ متر در اوایل سال ۲۰۱۸ رونمایی کند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato