توئیتر کاربران غیر عضو خود را جدی تر می گیرد

سال گذشته توئیتر کمترین میزان رشد را داشت و به همین خاطر تصمیم گرفت به امکانی تحت عنوان «هوم پیج وارد نشده» یا logged-out homepage برای جذب مخاطبان بیشتر فکر کند؛ یعنی صفحه ای که با مراجعه به سایت Twitter.com برای مخاطبانی نمایش داده می شود که یا وارد اکانت خود نشده اند یا ابدا حسابی در این شبکه اجتماعی ندارند.

جالب است بدانید شمار افرادی که از این صفحه دیدن کردند به مراتب بیشتر از رقمی بود که تصور می شد: آخرین گزارش منتشر شده از سوی این شرکت نشان می دهد که توئیتر 320 میلیون کاربر فعال دارد اما شمار کاربرانی که ماهانه از وبسایت آن دیدن می کنند بالغ بر 500 میلیون نفر است.

سال گذشته تویئتر صفحه اصلی سایت خود را برای بازدیدکنندگان دسکتاپی بازطراحی کرد و امروز [حدودا یک سال بعد از آن تغییر] طرح جدید در اختیار کاربران موبایلی در 23 کشور مختلف دنیا قرار گرفت.

تا به امروز اگر از طریق موبایل از سایت Twitter.com دیدن می کردید صرفا صفحه مربوط به لاگین برایتان نمایش داده می شد اما در هوم پیج جدید، لیستی قابل اسکرول از توئیت های محبوب مربوط به اکانت های پرمخاطب نیز نمایش داده می شود.

جالب است بدانید که هر کدام از این توئیت ها نیز برچسب یک گروه مشخص را با خود به همراه دارد و برای نمونه عبارت «حیوانات با نمک»، «منابع خبرهای عمومی» یا «هنرمندان پاپ» آنها را همراهی می کند.

در این صفحه همچنین ماژولی گنجانده شده که با اسکرول شدن صفحه به پایین حرکت کرده و شما را به عضویت در توئیتر یا ساین این کردن ترغیب می کند.

همه این اتفاقات خوب هستند اما مشخص نیست که چه نقشی در جلب مخاطبان بیشتر برای توئیتر ایفا می کنند. از یک طرف، این شبکه اجتماعی می تواند قسمت تازه ای برای آگهی های خود داشته باشد که چون بازدیدکننده اکانت خود را باز نکرده یا اصلا در توئیتر حساب کاربری ندارد تبلیغات این بخش اصلا هدفمند نخواهند بود و در نتیجه کمترین ارزش را دارند.

نکته دیگر به افول شبکه های موبایلی مربوط می شود و پیامدهای ناخواسته ای که چنین اقدامی می تواند برای توئیتر داشته باشد، به بیان دیگر، هرچه تجربه کاربر در زمانی که به اکانت خود وارد نشده باشد بهتر باشد انگیزه های کمتری برای ایجاد اکانت در وبسایت های مختلف ایجاد خواهد شد.

در هر حال، اینها دلیل بر آن نمی شوند که توئیتر تغییرات را به کلی فراموش کند. اینکه ایجاد تجربه دسکتاپی روی دستگاه های موبایل هفت سال از توئیتر زمان برده، مساله ای عجیب است اما بالاخره چنین اتفاقی رخ داد و سه ماه دیگر مشخص می شود که این کار چه برایندی را برای شرکت مورد بحث داشته است.

مطالب مرتبط

جدیدترین گزارش Speedtest: سرعت اینترنت در ایران بهبود داشته است

اسپیدتست جدیدترین گزارش خود برای سرعت اینترنت موبایل و ثابت در کشورهای مختلف برای ماه آگوست را منتشر کرده که از افزایش سرعت اینترنت در ایران خبر می‌دهد.اسپیدتست به صورت ماهانه گزارشی برای سرعت اینترنت در جهان منتشر می‌کند که در آن سرعت اینترنت ثابت و موبایل کشورهای مختلف به چشم می‌خورد. در جدیدترین گزارش... ادامه مطلب

توییت ترامپ در مورد رای‌گیری پستی باز هم برچسب‌گذاری شد

توییتر روز پنج شنبه در اقدامی که پیشتر هم شاهد بودیم توییت دونالد ترامپ در مورد رای‌گیری پستی را با عبارت «بطور بالقوه گمراه‌کننده» برچسب گذاری کرد.تیم ایمنی توییتر با انتشار توییتی در مورد برچسب گذاری توییت ترامپ گفت: «ما به این توییت به خاطر احتمال نشر مطالب گمراه کننده در مورد رای گیری پستی... ادامه مطلب

توییتر امنیت پروفایل سیاستمداران را در آستانه انتخابات آمریکا ارتقا می‌دهد

توییتر از ارتقا امنیت پروفایل نامزدهای انتخاباتی و دیگر اشخاص سیاسی «بلند پایه» در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.توییتر از این پس از کاربرانی که پسورد ضعیفی برای پروفایلشان انتخاب کرده‌اند، می‌خواهد تا گذرواژه قوی‌تری انتخاب کرده و آنها را به فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای تشویق می‌کند.توییتر همچنین گزینه Password Reset Protect... ادامه مطلب

لایک کردن ویدیو مستهجن و پست های سیاسی در توییتر کار دست سفیر چین داد

روز سه شنبه این هفته اکانت توییتری سفیر چین در انگلستان یک ویدیوی مستهجن و البته چند پست سیاسی را لایک کرد و حالا مقامات این کشور از توییتر درخواست کرده اند احتمال «حمله» به حساب کاربری سفیرش را بررسی نماید.صبح روز سه شنبه نیز کاربران توییتر متوجه شدند که حساب کاربری سفیر چین ویدیویی... ادامه مطلب

یکی از پروفایل‌های رسمی نخست وزیر هندوستان در توییتر هک شد

توییتر از هک شدن یکی از پروفایل‌های رسمی «نارندرا مودی» نخست وزیر هندوستان خبر داد. هکرها پس از در دست گرفتن کنترل اکانت از دنبال کنندگان درخواست پول دیجیتال کرده‌اند.حساب رسمی نخست وزیر هندوستان با نام کاربری narendramodi_in به مدت تقریباً نیم ساعت چندین توییت حاوی درخواست کمک مالی در قالب بیت کوین برای بیش... ادامه مطلب

مظنون جدید هک توییتر شناسایی شد؛ نوجوان ۱۶ ساله طراح اصلی حمله؟

کمتر از دو ماه پیش توییتر مورد حمله سایبری گسترده قرار گرفت و چندین نفر بازداشت شدند. حالا مقامات فدرال یک نوجوان ۱۶ ساله را در «ماساچوست» شناسایی و با وی ملاقات کرده‌اند که ظاهرا نقش بالایی در هک توییتر داشته و طراحی اصلی آن بوده است.مرداد ماه مقامات یک نوجوان ۱۷ ساله به نام... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟