نشانه های جدیدی که حکایت از علاقه اپل به تکنولوژی واقعیت مجازی دارند

نشانه های جدیدی که حکایت از علاقه اپل به تکنولوژی واقعیت مجازی دارند

هفته پیش مدیر عامل اپل از جذابیت های واقعیت مجازی گفت و سپس چند روز بعد، فیننشال تایمز گزارش داد که صدها نفر در این شرکت در حال توسعه همین تکنولوژی بوده و در پی ارائه یک هدست برای آن هستند.

هنوز معلوم نیست که این اخبار و نشانه ها حکایت از توسعه یک هدست واقعیت مجازی دارند یا چنین موضوعی در مقر اصلی اپل به طور کلی مطرح نیست ولی نکته اینجاست که روز به روز همین نشانه ها در حال پر رنگ تر شدن هستند.

اخیرا آقای «جرمی بیلنسون» (Jeremy Bailenson) مدیر آزمایشگاه واقعیت مجازی در دانشگاه استنفورد با وال استریت ژورنال مصاحبه کرده و خبر جالبی در اپل و تکنولوژی مورد بحث داده است. وی می گوید که کارکنان اپل اخیرا زمان زیادی را صرف حضور در این آزمایشگاه کرده اند.

این در حالیست که آقای بیلنسون خبر می دهد که اهالی کوپرتینو بیش از یک دهه بوده که به این آزمایشگاه غنی سر نزده بودند اما اکنون مدتی است که دوباره در مکان یاد شده حضور پیدا می کنند.

آقای بیلنسون می گوید: «۱۳ سالی می شد که پای اپل به این آزمایشگاه باز نشده بود اما از سه ماه گذشته تا کنون چند بار به آنجا سر زده اند. آنها می آیند و حتی یک کلمه هم صحبت نمی کنند و صرفا به کار خودشان مشغول می شوند.»

بر همین اساس می توان گفت که اپل هنوز بر سر یک دو راهی برای توسعه چنین محصولی قرار دارد و احتمالا اکنون در حال بررسی است که آیا باید چنین هدستی توسعه دهد یا خیر.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato