احتمال شکایت عمومی کاربران از اپل جهت ایجاد «خطای ۵۳» آیفون

همین شنبه بود که ماجرای خطای ۵۳ آیفون ۶ را برایتان توضیح دادیم و گفتیم در صورتی که کلید فیزیکی هوم و سنسور Touch ID آیفون شما از سوی تعمیرکاران مجاز اپل تعمیر نشود، با آپدیت به iOS 9 باید قید استفاده از آن را بزنید چرا که با خطای ۵۳ رو به رو خواهید شد.

پس از رو به رو شدن با همین خطا، آیفون شما بی استفاده می شود و البته موبایل تان از گارانتی اپل نیز خارج شده و تصاویر یا داده های موجود در آن برای همیشه از دست خواهند رفت.

سخنگوی اپل در همین رابطه و در پاسخ به نشریه «گاردین» بیان کرده بود افرادی که با این مشکل مواجه شده اند باید با بخش پشتیبانی همین شرکت تماس برقرار کرده و مشکل خود را مطرح سازند.

حال یک موسسه حقوقی ساکن سیاتل به نام «PCVA» در وب سایت خود خبر داده که در حال بررسی شکایت کردن از اپل در همین رابطه است. این شکایت از سوی جمعی از کاربران و با نمایندگی این شرکت صورت خواهد گرفت. موسسه یاد شده باور دارد که اپل خطای ۵۳ را ایجاد کرده تا کاربران مجبور باشند برای انجام تعمیرات، مبالغ بالاتری را به خود این شرکت پرداخت کنند.

موسسه PCVA در وب سایت خود این یادداشت را منتشر کرده است:

ما باور داریم که اپل احتمالا به قصد کاربران را مجبور می کند تا از سوی منابع رسمی موبایل هایشان را تعمیر کنند و در این میان منابع رسمی نیز مبالغی بیشتر از فروشگاه های دیگر دریافت می کنند. در حالی که کاربران در فروشگاه و تعمیرگاه های مختلف قادر هستند نمایشگر شکسته دستگاه خود را با ۵۰ الی ۸۰ دلار تعویض کنند، اپل برای همین مورد ۱۲۹ دلار دریافت می کند. همین انگیزه از سوی اپل وجود دارد که به کاربران اجازه ندهد محصولات خود را از سوی تعمیرگاه های شخص ثالث تعمیر کنند.

البته باید اشاره داشت که موسسه PCVA در پی ایجاد یک شکایت عمومی از سوی خود کاربران است و در چنین صورتی، حتی اگر پرونده به پیروزی برسد باز هم به هر کاربر شرکت کننده در این شکایت مبلغ بسیار اندکی تعلق خواهد گرفت و این وکلا هستند که بیشتر جریمه پرداخت شده از سوی اپل را دریافت می کنند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟