تسلا در تاریخ 12 فروردین از خودرو Model 3 رونمایی خواهد کرد

تسلا در تاریخ 12 فروردین از خودرو Model 3 رونمایی خواهد کرد

تسلا در تاریخ 12 فروردین از خودرو Model 3 رونمایی خواهد کرد

پیش از جلسه با سرمایه گذاران، تسلا موتورز امروز از تاریخ معرفی Model 3، خودروی ارزان قیمت اش، پرده برداشت. طبق اعلام رسمی کمپانی، مدل ۳ در روز ۱۲ فروردین سال آینده خورشیدی معرفی خواهد شد.

با این حال، قرار نیست به این زودی شاهد عرضه خودرو به بازار باشیم. مدل ۳ هنوز در دست تولید است و اولین سری تولیدات در سال ۲۰۱۷ در بازار توزیع خواهند شد. ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت پیش از این نیز گفته بود که مدل ۳ در ماه مارس امسال نمایش خواهد داشت اما حالا می دانیم که این روز، دقیقا ۳۱ مارس برابر با ۱۲ فروردین است.

مدل ۳ قرار است قیمتی در حدود ۳۵ هزار دلار داشته باشد که برای یک خودروی نسبتا پیشرفته ی الکتریکی بسیار مناسب است اما با مالیات، احتمالا قیمت آن اندکی افزایش یابد. همچنین، ماسک در مورد فروش ورژن های ابتدایی خودرو با قیمتی بالاتر نیز سخن گفت.

وی در جلسه اش با سرمایه گذاران شرکت گفت که برای تامین هزینه های ساخت و تولید، مجبور است تا یک سری خودرو مجهزتر را با قیمتی فراتر از ۳۵ هزار دلار بفروشد. اگر همه چیز براساس برنامه پیش برود، ۲۰۱۷ سال خودروهای الکتریکی خواهد بود. علاوه بر مدل ۳، جنرال موتورز نیز قصد دارد تا اولین سری ماشین الکتریکی Chevy Bolt را اواخر امسال به بازار بفرستد.

ماسک در همین جلسه به مشکل و پیچیده بودن پروسه ساخت مدل ۳ در قیاس با مدل اس اشاره دارد. طبیعتا در نظر گرفتن قیمت ۳۵ هزار دلاری، این مسئله را توجیه می کند. همچنین، مدل ۳ قرار است ۲۰ درصد سبک تر هم باشد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل