پوشش ویژه دیجیاتو از نمایشگاه CES 2020

یاهو با تیغ جراحی به جان پیکره خود افتاده؛ «ماریسا مایر» هنوز در تلاش برای برگرداندن اوضاع است

بر اساس اظهارات چندین منبع معتبر و موثق، تعدیل نیروها از امروز در یاهو آغاز شده و در اتاق های کنفرانس در بخش های مختلف مقر اصلی این شرکت، اعضای واحد منابع انسانی آماده هستند تا به خیل عظیمی از کارمندان بگویند که اخراج شده اند.

منابع مذکور می گویند این تعدیل ها به شکلی گسترده و عمیق صورت خواهند گرفت و در حدود ۱۵ درصد از پرسنل غولِ اینترنتی مورد بحث به بیرون از درها هدایت خواهند شد؛ رقمی که بر اساس محاسبات، با ۱.۵۰۰ شغل در عرصه های مختلف از جمله "رسانه" و "فروش" برابری می کند.

واحد جستجو نیز یکی از مغضوب ترین قسمت ها به حساب می آید، جایی که به اعتقاد «ماریسا مایر»، مدیر عامل وقت، از عوامل اصلی پیش گیری از رشد محسوب می گردد. گفتنی است مایر هم اکنون، از چندین مشاور همچون «McKinsey & Co»، «گُلدمن ساکس» و «Qatalyst Partners» کمک می گیرد تا از تصمیماتی سخت، مثل تعدیل پرسنل و یا رسیدگی به وضعیت سرمایه گذاری صورت گرفته در کمپانی چینی علی بابا گذر کند.

ماریسا طی چندین سال گذشته، همواره تلاش داشته تا وضعیت را در یاهو دگرگون سازد و ورق را برگرداند و حتی در روزهایی که به نظر می رسد او ابداً‌ در این امر موفق نیست بازهم از کوشش دست نمی کشد؛ تلاشی که باعث شده وی در حلقه ای بسیار پیچیده قرار گیرد، تا جایی که برخی یاهو را همچون ماری گره خورده می دانند که در حال بلعیدن خودش بوده و از این طریق به کام نابودی می رود.

ناگفته نماند که اوضاع هر ساعت رو به وخامت بیشتری می رود و حالا هیئت مدیره در یک سو قرار گرفته اند و مدیر عامل در جبهه ای دیگر؛ در هفته ی پیش و وقتی گزارش مالی یاهو منتشر شد، هیئت مدیره و سرمایه گذاران شاخص این کمپانی بدون هیچ پنهان کاری و به شکل علنی، عنوان داشتند تمایل دارند هسته ی کسب و کارهای اصلی و مبتنی بر اینترنت شرکت را واگذار کنند، اما مایر همزمان با این اظهارات بازهم در پی راه حلی برای خروج از بحران بود.

«کارا سوییشر» (Kara Swisher)، از ژورنالیست های کهنه کار دنیای تکنولوژی و وال استریت ژورنال، در رابطه با شرایطی که در بالا تفسیر شد، در سایت «ریکد» نوشته: «گویی ماریسا مایر از مریخ است و هیئت مدیره ی یاهو اهل ونوس هستند.»

مایر ظاهراً تمایلی به رهبری کردن فرآیند فروش کسب و کارها و سایر امور حساس مرتبط به این موضوع ندارد و قصدش هم بر این نیست که ابداً‌ این فرآیند را ساده تر سازد و در مقابل اش با جدیت ایستاده. در این رابطه یکی از خریداران دارای انگیزه بالا نیز گفته: «او (اشاره به ماریسا مایر) حتی به تلفن های ما پاسخ نمی دهد.» و به این ترتیب نام های بزرگی مثل ورایزن، AT&T و... در صف انتظار و در پشت درهای بسته مانده اند.

هفته ی پیش، ماریسا مایر گفته بود مذاکرات فروش در دست مدیرانی مستقل قرار دارد، اظهار نظری که بعید است صحت داشته باشد، زیرا همه ی آگاهان می دانند در چنین مواقعی و در چنین مذاکراتی مدیر عامل مجموعه نقشی کلیدی را ایفا می کند و نقل و انتقالات بدون موافقت وی امکان پذیر نیستند.

اما با همه ی این تفاسیر اخراج ها آغاز شده اند، مایر فهرستی از «سرمایه گذاری ها، کارهایی که برای نگهداری مجموعه لازم است و مواردی که باید کنار گذاشته شوند» تهیه کرده و در حال گرفتن تصمیماتی سخت برای بقای یاهو است. باید دید او تا چه زمان می تواند در مقابل دیگر اعضای هیئت مدیره ایستادگی کند و آیا از تلاش برای حفظ پیکره کمپانی دست می کشد یا خیر.

مطالب مرتبط

منتورشیپ؛ بهترین کاری که برای نیروی کار جوان می شود انجام داد

نیروی کار جوان یا همان نسل Y، بهره مندی از راهنما یا مِنتور را یکی از عوامل انتخاب محل کار و ماندن در آن معرفی می کند. به نقل از Deloitte، شصت و هشت درصد از نیروهای کار جوانی که قصد دارند بیشتر از ۵ سال در سازمان خود باقی بمانند، در محیط کار خود... ادامه مطلب

معرفی یک استارتاپ مالی خوش فکر

امور مالی از ابتدا برای استارتاپ های حوزه ی فناوری بازار داغی بوده است. شیفتگان دنیای فناوری کمر همت بسته اند تا با کمک سرمایه‌ گذاران و فعالان این حوزه، آینده ی خدمات مالی را تغییر دهند. در نتیجه مدتی است شاهد جان گرفتن نسل جدیدی از استارتاپ ها هستیم که با هدف نفوذ به قلب... ادامه مطلب

۳ نشانه ناکارآمدی استراتژی شبکه های اجتماعی شما

بازاریابی حوزه ای است که در آن هم بیش از حد اجتماعی یافت می شود، هم بالعکس آن و هم اجتماعی در جای نادرست؛ آخرین مورد، معادل دیجیتالی حضور در میهمانی اشتباه است. اما از کجا باید فهمید آیا جزو این سه دسته قرار می گیریم یا نه؟حضور در شبکه های اجتماعی به معنای این... ادامه مطلب

۴ ویژگی بهترین رهبران امروزی دنیای کسب و کار

فرهنگ محیط کار همواره در حال تغییر و تحول است تا هم به نیاز های نسل های جدید نیروی کار پاسخ دهد و هم به تقاضاهای اقتصادی تازه. در دنیای شتابزده، رقابتی، و پر جنب و جوش امروز، رهبران برای مشارکت دادن نیروی کار خود، از هر زمان دیگری فرصت ها و ضرورت بیشتری پیش روی خود... ادامه مطلب

۴ چارچوب فکری برای حل خلاقانه مسائل بغرنج

هنگام پرداختن به کارهای پیچیده و بزرگ، گیر کردن در میانه ی راه اجتناب ناپذیر خواهد بود. در چنین مواقعی، بازگشت به سرچشمه های همیشگی خلاقیت و یا شیوه های حل مسئله ای که در گذشته برایتان راهگشا بوده اند وسوسه برانگیز خواهد بود. با این حال، آنچه دیروز نتیجه بخش بوده لزوماً امروز نتیجه... ادامه مطلب

۳ راه آسان برای به پایان بردن روز، که فردای بهتری برایتان رقم می زنند

همه همیشه روی چیز هایی تأکید می کنند که برای شروع روز باید انجام دهید، اما تعداد کمی از ما از اهمیت برنامه ای مناسب برای به پایان بردن روز آگاهی داریم. به پایان رساندن روز به شکلی سازمان دهی شده و مثبت، راه ساده ای است که با استفاده از آن می توان برای... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟