رباتی مکعب روبیک را در کمتر از یک ثانیه حل کرد [تماشا کنید]

حتما برای شما هم پیش آمده که در زمان تماشای رقابت های المپیک نظیر شنا به خود بگویید که رکورد ثبت شده توسط برنده بهترین است و حتی چند هزارم ثانیه هم نمی شود بهبودش داد.

اما جالب است که در رقابت های بعدی چنین اتفاقی رخ می دهد و این همان پیشامدی است که به لطف ربات طراحی شده برای حل مکعب روبیک رخ داده است.

Sub1 رباتی است که تنها هدفش در زندگی حل کردن بازی های معما گونه با سرعتی به مراتب سریع تر از ماشین های قبلی است و در جدیدترین دستاورد خود موفق شده یکی از همین مکعب ها را در کسری از ثانیه حل کند.

اگر خاطرتان باشد چندی پیش یکی از تیم های شرکت کننده در رقابت های روبیک توانست ظرف مدت 1.192 ثانیه این کار را انجام دهد و Sub1 توانست رکورد آنها را بشکند.

البته آن تیم در تاریخ 5 فوریه ادعا کرده بود که رکورد خود را شکسته و موفق شده ظرف 0.9 ثانیه این کار را انجام دهد اما حتی اگر اینطور باشد هم باز Sub1 اول است و توانسته با ثبت رکورد 0.887 ثانیه ای چنین دستاوردی را برای خود رقم بزند.

لازم است اضافه نماییم که این ربات در اواخر ژانویه به این موفقیت دست یافت اما ویدئوی مربوط به عملکرد آن تازه همین هفته منتشر شد.

پروسه ساخت و برنامه ریزی این ربات چند صد ساعتی طول کشیده و خالق آن می گوید که درخواست خود برای ثبت رکورد جهانی، انجام بررسی و تایید شدنش را تسلیم گینس کرده است.

در صورتی که این رکورد تایید گردد، Sub1 نامش را به عنوان نخستین رباتی به ثبت می رساند که به خاطر حل کردن مکعب روبیک در کمتر از یک ثانیه رسما تایید شده است.

اگر بخواهیم مقایسه ای میان زمان ثبت شده توسط این ربات و رقبای انسانی اش انجام دهیم باید بگوییم که پاییز گذشته، نوجوانی موفق شد این کار را در 4.904 ثانیه انجام دهد که برای یک انسان فوق العاده سریع است اما در مقایسه با Sub1 و دیگر ربات های ساخته شده برای این منظور باید بگوییم که رقم چهار ثانیه ای ثبت شده بسیار ضعیف است.

مطالب مرتبط

رکورد حل همزمان ۳ مکعب روبیک شکسته شد [تماشا کنید]

یک نوجوان چینی به نام Que Jianyu که پیش از این حین انجام حرکات نمایش و جاگل معکب‌ های روبیک آنها را حل می‌کرد اکنون موفق شده علمکرد فوق العاده دیگر از خود بر جای بگذارد و با دو دست و یک پا، سه مکعب روبیک را حل کند. بدین ترتیب سریعترین زمان برای حل همزمان سه... ادامه مطلب

این مکعب روبیک به طور خودکار حل می شود [تماشا کنید]

اخیراً  یک مخترع خلاق ژاپنی موفق شده مدل استانداردی از مکعب روبیک را توسعه دهد که می‌تواند به صورت خودکار حل شود.یوتیوبر کانال Human Controller موفق شده که با کمک پرینتر‌ های سه بعدی و اتصال خانه‌ های رنگی به سروموتور یا موتور کنترل مکعب روبیک قابل حل کوچکی را توسعه دهد. علاوه بر این نرم افزار مخصوصی... ادامه مطلب

گوکیوب، مکعب روبیک را متحول کرد

بیش از 350 میلیون مکعب روبیک در سراسر دنیا به فروش رفته و به عقیده برخی، محبوب ترین اسباب بازی است که تاکنون ساخته شده، اما این وسیله که اولین بار در دهه 70 میلادی راه خود را به فروشگاه های مجارستان باز کرد، تا پیش از معرفی گوکیوب شاهد تغییر چندانی نبود.گوکیوب نسخه پیشرفته... ادامه مطلب

مکعب روبیک غول آسا و قابل حل در دانشگاه میشیگان [تماشا کنید]

در سال 2014 دو نفر از دانشجویان رشته مهندسی مکانیک دانشگاه میشیگان به نام های «مارتین هریس» و «سامولینا رایت» تصمیم گرفتند مکعب روبیک غول آسایی را بسازند که بشود با آن بازی کرد. این پروژه در آن زمان به تصویب رسید و تیم دانشجویی ویژه ای نیز برای اجرایش تشکیل شد.البته تیم اولیه در... ادامه مطلب

حل مکعب روبیک در 0.637 ثانیه توسط ربات هوشمند [تماشا کنید]

مکعب روبیک یکی از پرطرفدارترین و شناخته شده ترین پازل هایی است که تاکنون طراحی شده و در طی ده ها سال گذشته تکامل یافته است.همه ساله رقابت های متعددی در زمینه حل این پازل جذاب در کمترین زمان ممکن برگزار می شود، تا جایی که سریع ترین رکورد ثبت شده در کتاب گینس، به... ادامه مطلب

بازی با مکعب روبیک در گوگل

مکعب روبیک که یکی از قدیمی ترین اسباب بازی های فکری دنیا است، امروز تولد ۴۰ سالگی خود را جشن می گیرد. این مکعب برای اولین بار در سال ۱۹۷۴ توسط یک معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک، اختراع شد و جالب اینکه تا سال ۱۹۸۰ در همان مجارستان باقی ماند و پس از آن... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟