گوگل از بهار امسال ارائه سرویس پیکاسا را متوقف خواهد کرد

گوگل از بهار امسال ارائه سرویس پیکاسا را متوقف خواهد کرد

گوگل اوایل امروز اعلام کرد که از بهار امسال پشتیبانی از سرویس ذخیره عکس پیکاسا را متوقف خواهد کرد. در جریان این پروسه که از ماه مارس (دهه اول اسفند ماه) آغاز می شود، شرکت مورد بحث ارائه اپلیکیشن دسکتاپی پیکاسا را متوقف می کند و دو ماه بعد یعنی از اوایل اردیبهشت آلبوم های تحت وب این اپ دیگر قابل ویرایش نخواهند بود.

البته این شرکت ساکن مانتین ویو، گوگل فوتوز را به عنوان اپ جایگزین پیکاسا معرفی کرده است و اظهار داشته که اگر کاربران اکانت پیکاسا داشته باشند «آسان ترین راه برای دسترسی، اصلاح و اشتراک گذاری اکانتشان لاگین کردن به گوگل فوتوز خواهد بود چراکه کلیه عکس ها و ویدئوها از طریق این بخش قابل دسترس هستند.»

اما برای آن دسته از افرادی که تمایلی به استفاده از گوگل فوتوز ندارند آلبوم پیکاسا همچنان در وب باقی می ماند و می توان آن را دانلود یا به کلی حذف کرد.

گفتنی است که این شرکت، پیکاسا را در سال ۲۰۰۴ میلادی و در ازای پرداخت مبلغی که اعلام نشد خریداری کرد تا از این طریق توجه کاربرانش را به دیگر دارای های جالب و تحت وب خود جلب نماید.

سال بعد یاهو فلیکر را خریداری کرد (که البته هنوز هم به فعالیت خود ادامه می دهد) هرچند که در سال های اخیر برای مرتبط نگه داشتن فعالیت های فلیکر به حوزه اصلی فعالیتش زحمات زیادی را به جان خرید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato