اینستاگرام برای حفظ امنیت کاربران تائید دو مرحله ای را به بخش لاگین اضافه کرد

اینستاگرام برای حفظ امنیت کاربران تائید دو مرحله ای را به بخش لاگین اضافه کرد

هر چه بر محبوبیت اینستاگرام افزوده می گردد، تعداد افراد مشهور و شناخته شده ای که به سمت آن روانه می گردند نیز بیشتر شده و به دنبال آن هم بر تعداد هکرهایی که قصدشان ورود بی اجازه به اکانت این هنرمندان است نیز افزوده می گردد.

در این راستا بد نیست بدانید اشتراک برخی از این افراد شناخته شده مورد هجوم سارقان اینترنتی قرار گرفته و به واسطه آن به صورت موقت امکان دسترسی به حساب کاربری خود را از دست داده بودند. اما شبکه اجتماعی مورد بحث امروز اعلام نموده که در این رابطه تمهیداتی اندیشیده تا از این پس امنیت کاربران خود را بیش از پیش تضمین نماید.

همان طور که شاید بدانید، تا به امروز برای ورود به اینستاگرام فقط باید نام کاربری و پسورد خود را وارد می کردید اما از امروز، اینستاگرام تائید دو مرحله ای را به حساب های کاربری افزوده است.

با استناد به خبری که وب سایت TechCrunch منتشر نموده، شبکه اجتماعی مورد بحث برای شناسائی هویت اصلی کاربر، تائید به واسطه شماره تلفن همراه را به آن اضافه کرده. به این ترتیب، هر زمانی که قصد لاگین به حساب کاربری خود را داشته باشید، یک پیام کوتاه که حاوی یک است برای شما ارسال خواهد گشت و فقط به واسطه وارد نمودن آن قادر خواهید بود وارد حساب کاربری خود بشوید.

با اینکه افزودن این مرحله ی امنیتی به اکانت اینستاگرام بسیار عالی و کاربردی است اما از اهمال این شرکت در طول سال های گذشته هم حکایت دارد زیرا شرکت های دیگری همانند فیس بوک چنین قابلیتی را ۵ سال پیش به کاربران خود ارائه داده بودند و شبکه عکس محور مورد بحث تازه اکنون دست به کار شده.

در آخر هم باید یادآوری نمائیم اینستاگرام گفته که این قابلیت به تدریج برای کاربران عرضه خواهد گشت، بنابراین به محض دریافت این امکان از آن استفاده نمائید تا مورد هجوم هکرها قرار نگیرید.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato