اولین SUV مزراتی به نام لوانته با موتور ساخت فراری متولد شد

اولین SUV مزراتی به نام لوانته با موتور ساخت فراری متولد شد

مدت ها بود که زمزمه های تولید یک مدل شاسی بلند توسط فراری یا مزراتی شنیده می شد و در ماه های اخیر نیز تصاویر نمونه های در حال تست این خودرو در رسانه ها منتشر شده بود.

سرانجام شب گذشته تصاویر و اطلاعات اولیه از اولین مزراتی شاسی بلند تاریخ در اختیار عموم قرار گرفت.

MASE-2

این محصول سرآغازی از تولید چند مدل شاسی بلند توسط زیر مجموعه های کمپانی فیات است که شامل یک مدل کراس اوور تحت برند آلفارمئو نیز می شود.

هندلینگ فوق العاده در شرایط لغزنده و کیفیت سواری ایده آل در جاده های ناهموار از اهداف مهندسان فیات و مزراتی در توسعه لوانته بوده است. در این راستا استفاده از مجموعه فنربندی بادی با عملگرهای الکترونیکی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

MASE-3

در زمینه پیشرانه نیز بار دیگر شاهد اشتراک گذاری دانش فنی بین مهندسان آلفارمئو، مزراتی و فراری به عنوان سه زیر مجموعه ابر کمپانی فیات هستیم.

یک موتور شش سیلندر V شکل به حجم ۳.۰ لیتر و قدرت ۳۵۰ اسب بخار و یک نمونه هشت سیلندر ۴.۰ لیتری با قدرت ۴۳۰ اسب بخار نیرو بخش مدل های بنزینی لوانته هستند.

MASE-4

در نمونه دیزلی نیز موتور شش سیلندر ۳.۰ لیتری قادر به تولید ۲۷۵ اسب بخار قدرت خواهد بود.

از نظر عملکرد ارقام شتاب گیری این مدل برحسب قدرت از ضعیف به قوی به ترتیب، ۶.۹، ۶.۳ و ۵.۲ ثانیه اعلام شده است. سیستم انتقال قدرت لوانته نیز هشت سرعته اتوماتیک با انتقال نیرو به هر چهارچرخ با الگو های نرم افزاری مختلف خواهد بود.

با این حال هنوز قیمت گذاری این ایتالیایی ویژه رسما اعلام نشده است.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato